ویزیتور موفق کیست و چه ویژگی هایی دارد؟

 

یکی از شغل هایی که افراد زیادی در آن مشغول هستند و فعالیت می کنند، ویزیتوری است. معمولاً حقوق و دستمزد در این شغل بر مبنای میزان فروش است و ویزیتور ها هرچه فروش بیشتری داشته باشند، دستمزد بیشتری هم دریافت می کنند.

معمولاً در بین ویزیتورها، هستند ویزیتورهای موفق که دریافتی آن ها رقم قابل توجهی است. این افراد معمولاً در برخی از رفتارها و تکنیک های فروش، قوی تر از سایر همکارانشان عمل می کنند و این نکته به فروش بیشتر آنها کمک می کند.

در این مطلب به نکاتی که به موفقیت در ویزیتوری و تبدیل شدن به یک ویزیتور موفق ب شما کمک می کند، می پردازیم. با ایران آکادمی همراه باشید.

 ویزیتور موفق

1- ویزیتور موفق، هنر ارتباط موثر را می داند.

یکی از ابزارهای ویزیتورهای موفق هنر ارتباط موثر است، این افراد می دانند که چگونه با هر فردی ارتباط برقرار کنند و چگونه با او صحبت کنند.

ویزیتورهای موفق تلاش می کنند در خصوص مواردی صحبت کنند که مشتری مایل به شنیدن و صحبت در خصوص آنها باشد. اینجاست که نکته طلایی ارتباط موثر مشخص می شود.

ویزیتورهای موفق سعی می کنند در خصوص مسائلی حرف بزنند که مخاطب به آنها علاقه دارد.

معمولاً ویزیتورها سعی می کنند در مورد محصولشان صحبت کنند و از ویژگی های محصول حرف بزنند، اما ویزیتور حرفه ای سعی می کند نکته ای بیابد و در خصوص آن با مخاطب صحبت کند و این موضوعات خیلی اوقات ربطی به محصولی که می فروشند ندارد.

ممکن است فروشنده ای از دکور حرفه ای مشتری صحبت کند و فروشنده دیگری متوجه شود که مشتری فرد ماشین بازی است و صحبت از ماشین را به میان بکشد.

زمانی که ویزیتور موفق این کار را می کند، توانسته با احساس وارد معامله شود و مخاطب راحت تر او را می پذیرد.

 

2- ویزیتور موفق از منافع حرف می زند.

ویزیتورهای حرفه ای سعی می کنند در بیان محصولات و خدماتشان، بیشتر از اینکه به ویژگی ها بپردازند، به منافعی که محصولشان برای مشتری و مخاطب دارد، بپردازند. مثلاً فروشنده به مشتری می گوید، این محصول ما علاوه بر سود خوبی که برای شما دارد، فضای کمتری را اشغال می کند و چیدمان آن زیباست و به فروشگاه شما نمای خوبی می دهد.

صحبت از منافع می تواند دیگران را ترغیب به خرید کند اما صحبت صرف از ویژگی ها و مشخصه های فنی محصولات، معمولاً برای کسی جذاب نیست.

اینکه چگونه از منافع صحبت کنید و اصول شناخت آنها چگونه است، می توانید سری به دوره مجازی فروش منافع بزنید.

 

3- ویزیتور موفق برنامه دارد.

ویزیتورها باید برنامه ای اجرای و مشخص برای کارهای هفته خودشان داشته باشند. ویزیتورها باید بدانند که چه روز برای تمدید و سفارش مجدد باید به سراغ مشتری ها بروند و چه روزهایی را برای جذب مشتری جدید بگذارند.

ویزیتور موفق برای هفته خودش برنامه ریزی می کند و هر روزی را برای کار خاصی در نظر می گیرد.

همچنین این افراد لیستی از مشتری های خودشان دارند و بر روی ارتباط با آنها هم برنامه ریزی می کنند و دقیقاً می دانند که چه روزهایی باید به سراغ این مشتری بروند یا اینکه هر کدام از این مشتری ها چه ویژگی هایی دارند و چگونه با آنها باید رفتار شود.

 ویزیتور موفق

4- ویزیتور موفق خوش پوش است.

ویزیتورهای حرفه ای معملولاً توجه ویژه ای با ظاهر خودشان دارند و سعی می کنند با لباس مرتب و همچنین ظاهری مناسب به سراغ مشتری ها بروند.

همانگونه که شما هم می دانید، ظاهر آراسته تاثیر بسزایی بر روی دیگران دارد و می تواند اعتماد دیگران را جلب کند. این اقدام باعث می شود مشتری ها راحت تر و سریع تر به شما سفارش بدهند.

 

برای این موضوع به چند مورد همواره توجه داشته باشید:

  • موهایتان را آراسته کنید. اگر مجبورید با موتورسیکلت جابجا شوید و کلاه ایمنی می گذارید، سعی کنید برای آراسته بودن موهایتان ، آنها را کوتاه نگه دارید.
  • به آرایش و پیرایش صورتتان توجه کنید، خانم ها لازم است بگونه ای آرایش کنند که آرایش صورت آنها ، اصطلاحاً جیغ نشود و آقایان هم باید به مرتب بودن ریش و صورت خودشان اهمیت بدهند.
  • به اتو کشیده بودن لباس هایتان اهمیت بدهید. همواره دقت کنید که مبادا لباس های چروکیده و کهنه بپوشید.
  • در پوشش خودتان تنوع داشته باشید. برخی همیشه یک لباس می پوشند و یا تمام لباس های آنها یک شکل است، این کار باعث می شود برای دیگران تکراری شوید.
  • به کفش های خودتان اهمیت بدهید. همواره کفش تمیز و واکس زده بپوشید، مبادا با دمپایی به ویزیت بروید یا پشت کفش هایتان را بخاطر راحتی بخوابانید.
  • استفاده از زیورآلات شرایط دارد. خانم ها در حد معقول می توانند از زیورآلات استفاده کنند و آقایان هم به جز انگشتر، آنهم کم (بعضی ها به همه انگشتهایشان انگشتر دارند، منظورمان از کم، نهایتاً یک حلقه و یک انگشتر دیگر است) ، نباید از زیور آلات دیگری مثل گردنبند استفاده کنند.

 

نکاتی که یک ویزیتور حرفه ای رعایت می کند بسیار مفصل و فراوان است، اما رعایت همین نکته ها هم می توانند تاثیر بالایی برروی ارتباط شما و افزایش فروش شما داشته باشد. اگر می خواهید اصول بیشتری را بدانید، پیشنهاد می کنیم در دوره مجازی اصول و تکنیک های ویزیتوری موفق ثبت نام نمایید.

ویزیتوری

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top