چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟

 

ما انسان ها همه روزه با دیگران در حال برقراری ارتباط هستیم و این خیلی مهم است که بدانیم چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم. مطمئناً افرادی که توانایی برقراری ارتباط حرفه ای را دارند جایگاه بهتری چه از نظر شغلی و چه خانوادگی و فردی دارند.

در این مطلب همراه ما در ایران آکادمی باشید تا با برخی از اصول مهم در چگونگی ارتباط با دیگران آشنا شوید.

 چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم

برداشت اولیه:

از اولین اصولی که در ارتباط با دیگران مهم است و بسیار از آن گفته می شود، برداشت اولیه دیگران نسبت به ماست. این موضوع، یعنی برداشت اولیه، بیشتر زمانی رخ می دهد که با فردی ملاقات می کنیم که اولین بار است ما را می بیند.

در این مواقع در همان ابتدای ملاقات یک تصویر ذهنی از ما در مخاطب شکل می گیرد که می تواند در ادامه رابطه تاثیر گذار باشد.

اگر بتوانیم این برداشت را به سمت یک برداشت مثبت سوق دهیم، می توانیم در ادامه ارتباطاتمان نتایج بهتری بگیریم.

نکته مهم در برداشت اولیه این است که این  برداشت در 3 تا 12 ثانیه اول رخ می دهد و در این زمان بیشتری موضوعی که جلب توجه می کند، ظاهر ماست.(در این مطلب بیشتر از برداشت اولیه بخوانید: اصل 12 )

 

لبخند:

شاید باورتان نشود اما یکی از ساده ترین کارها و در عین حال اثرگذارترین اقدام ها برای تاثیرگذاری و داشتن یک ارتباط عالی، لبخند است. زمانی که لبخند می زنیم این پیام را به ناخودآگاه طرف مقابل منتقل کرده ایم که فردی قابل اعتماد هستیم و می توان به ما اعتماد کرد.

 

دیگری هم مهم است.

ارتباط یک جاده دوطرفه است. این موضوع را هیچگاه فراموش نکنید، خیلی اوقات برخی فکر می کنند که در گفتگو باید متکلم وحده باشند و همواره خودشان صحبت کنند و اجازه صحبت و حرف زدن به دیگری را نمی دهند یا خیلی راحت حرف های دیگران را قطع می کنند تا خودشان صحبت کنند.

این کار می تواند یک سم مهلک برای ارتباطات شما باشد.

 

بهتر گوش کنید.

یکی از هنرهایی که در ارتباط موثر بسیار از آن صحبت می شود، هنر گوش دادن فعال است. گوش دادن در عین حالی که یکی از مهمترین کارها است، اما در زمره اقدام های سختی است که هر کسی توانایی انجام صحیح آن را ندارد. (دوره مجازی هنر گوش دادن فعال)

 

همه چیز دان نباشید.

خیلی ها در صحبت هایشان سعی می کنند نشان بدهند که همه چیز دان هستند و در مورد هر چیزی اطلاعات دارند و بگونه ای رفتار می کنند که گویی خودشان عالم هستند و دیگران هیچ دانسته ای ندارند. این اشتباه هم در ارتباطات می تواند بسیار کشنده باشد چرا که با این رفتار دیگری را خرد کرده ایم و عملاً او را پایین کشیده ایم.

 

 

از سوال استفاده کنید.

یکی از نکات کلیدی در برقراری ارتباط با دیگران، پرسیدن است. زمانی که از دیگران سوال می پرسیم، عملاً آنها را وادار به صحبت کردن می کنیم و هرچه اجازه بدهیم مخاطب بیشتر صحبت کند، هم حس بهتری به او داده ایم و هم اطلاعات بیشتری از او گرفته ایم.

علاوه بر این موارد، سوال کردن بصورت هوشمندانه می تواند به شما کمک مسیر گفتگو را هدایت کنید.

 

از عبارت های ساده استفاده کنید.

گاهاً افراد فکر می کنند استفاده از کلمات پیچیده و یا عبارت های انگلیسی می تواند به ارتباط بهتر آنها کمک کند و آنها را فردی حرفه ای نشان دهد اما واقعیت برعکس این است. شما باید سعی کنید در حد طرف مقابلتان از کلمات و جملات استفاده کنید و نکته مهم اینجاست که در اکثر مواقع افراد صحبت های صمیمی و ساده را بیشتر می پسندند. البته باید این نکته را هم بگوییم که اگر فردی با شما همینگونه، یعنی تخصصی و  با استفاده از الفاظ انگلیسی، صحبت کرد، شما هم اگر می توانید همینگونه صحبت کنید.

 

از نام طرف مقابل استفاده کنید.

سعی کنید در بین صحبت های خودتان از نام طرف مقابل استفاده کنید، چرا که شنیده شدن نام هر فردی، برایش جذاب و دوست داشتنی است و زمانی که شما این کار را انجام می دهید، حس خوبی را به طرف مقابل خودتان منتقل کرده اید.

البته این نکته را هم مد نظر قرار دهید که استفاده زیاد از نام دیگری هم کار جالبی نیست چرا که نشان می دهد که کار شما تصنعی است و نتیجه عکس می دهد.

 

نتیجه گیری:

ما در این مطلب به نکات مختلفی به صورت تیتر وار اشاره کردیم و همانطور که گفتیم، ارتباط موثر می تواند تاثیر بسزایی بر موفقیت و جایگاه ما داشته باشد. نکته مهم این است که این مهارت ها یادگرفتنی هستند و می توانیم آنها را یاد بگیریم.

ما در دوره مجازی "چگونه با دیگران ارتباط برقرار کنیم؟" درخصوص ارتباطات درون سازمانی و موفقیت در آن صحبت کرده ایم و در دوره "فن بیان و مهارت های ارتباط کلامی" در خصوص مهارت هایی که ارتباط موثر و فن بیان نکات فراوانی را آموزش داده ایم.

می توانید با شرکت در هر کدام از این دوره ها، سطح آموخته ها و دانش خودتان را بالا ببرید.

فن بیان

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top