سازمان های خلاق چه ویژگی هایی دارند؟


زمانی که صحبت از خلاقیت می شود، موضوع سازمان های خلاق هم مطرح است. یکی از دغدغه ها و حتی یکی از اهداف مدیران، داشتن سازمانی خلاق است. اما سوال اینجاست که سازمان های خلاق چه ویژگی هایی دارند؟

در این مطلب به بررسی و بیان برخی از مهمترین ویژگی های سازمان های خلاق می پردازیم.

 سازمان خلاق


مدیران خلاق:

اولین ویژگی سازمان های خلاق، داشتن مدیرانی خلاق است. مدیرانی که هم خودشان را در خلاق بودن تقویت می کنند و هم این میل و رغبت را در سازمانشان هم ایجاد می کنند تا کارکنانی خلاق پرورش بدهند.

مدیران خلاق و مدیران علاقه مند به خلاقیت تلاش می کنند، محیط سازمان را بگونه ای شکل بدهند که خلاقیت در آن رشد کند نه اینکه خلاقیت در آن نابود شود.

مدیرانی که فقط دوست دارند سازمانی خلاق داشته باشند، اما به هیچ وجه حاضر نیستند راهکارهای قدیمی را کنار بگذارند و به هیچ وجه نظرات پرسنل را نمی شنوند، نمی توانند توقع ایجاد یک سازمان خلاق را داشته باشند.

 

ایجاد رقابت صحیح:

یکی از کارها این است که سازمان بتواند رقابت صحیحی را بین کارکنان خودش ایجاد کند و این رقابت باعث ایجاد و پرورش راهکارها خلاقانه می شود. حتی خیلی از سازمان ها این رقابت را بگونه ای تعریف می کنند که کلیه کارکنان خودشان را در مسیری بیاندازند که سازمان به اهداف خودش دست پیدا کند.(تعریف خلاقیت چیست؟)

 

فرهنگ سازمانی:

ایجاد یک فرهنگ مناسب سازمانی می تواند به سازمان در رشد و پرورش خلاقیت کمک شایانی کند. اگر یک فرهنگ سازمانی صحیح شکل بگیرید که شروع این شکل گیری هم با خود مدیریت است، می توان رفتارهایی را در سازمان ایجاد کرد که به رشد و بالندگی سازمان منجر شود و در این فرهنگ ارائه پیشنهاد یک عرف می شود و دیگر کسی برای دادن پیشنهادهای خارج از عرف مورد تمسخر واقع نمی شود.(سه نکته برای حل خلاقانه مسائل)

 

ارتباط با مدیران:

مدیری که می خواهد سازمانی خلاق و رو به رشد داشته باشد باید در دسترس کارکنانش باشد. مدیرانی که زمانی را برای صحبت با کارکنانشان اختصاص می دهند و سعی می کنند نظرات کارکنان را خودشان دریافت کنند، مدیران حرفه ای تری هستند و سازمان این مدیران به سمت خلاقیت، حرکتی سریع تر دارد.

لازم است مدیران در سازمان هایشان سازوکارهایی را ایجاد کنند که کارکنان بتوانند در زمان هایی بدون واسطه و بدون دردسر با مدیر ملاقات کنند و بتوانند نظراتشان را ارائه کنند. حتی دریافت نامه ها و برگه های پیشنهاد توسط مدیریت می تواند راهکار مناسبی باشد.

 

توجه به همه و گسترش احترام:

سازمانی که به همه کارکنانش احترام می گذارد و کرامت انسانی در این سازمان در اوج است، سریع تری می تواند تبدیل به سازمانی خلاق شود. مدیرانی که اعتقاد دارند همه پرسنل، انسان هستند و هر انسانی می تواند از ذهنش استفاده کند و هر فردی می تواند نظری ارزشمند بدهد، مدیری خلاق و آینده نگر است.

 خلاقیت سازمانی


خدمت:

وقتی سازمانی هدفش خدمت به مشتریان و جامعه است و این هدف را در بین کارکنانش هم گسترش می دهد، به سمت خلاقیت رفته است، این سازمان ها می توانند با گسترش این هدف در سازمان از کارکنانشان بخواهند تا در دستیابی به این هدف از هر ایده و پیشنهادی فرو گذاری نکنند.

 

آموزش و ارتقا افراد:

در این سازمان ها افراد در تخصص های مختلف وجود دارند و علاوه براین سعی می شود تا افراد را در حوزه های مختلف آموزش بدهند تا قوه تخیل و ذهن آنها فعال شود. همچنین در این سازمان ها از روش های مختلف به یادگیری می پردازند که خیلی از این روش ها در عین سرگرمی، نکات آموزشی را منتقل می کند.

 

گسترش کارگروهی:

دیگر اقدامی که در سازمان های خلاق رواج دارد، گسترش کارگروهی و کار تیمی است. در این سازمان ها  مدیران سعی می کنند کارکنان را به کار گروهی ترغیب کنند و آنها را به سمت کارهای تیمی سوق بدهند. زمانی که تیم تشکیل می شود، خلاقیت هم به صورت تصاعدی افزایش پیدا می کند، چرا که همواره دو فکر در کنار یکدیگر، از هر دو آن فکر ها بصورت جداگانه و انفرادی، قدرتمندتر و خلاق تر است.

 

تیم خلاق


نتیجه گیری:

ایجاد سازمان خلاق می تواند در حل مسائل سازمانی بسیار موثر باشد و می تواند به سازمان ها در دستیابی به بهترین راه حل ها کمک کند، اما همانطور که در اولین نکته گفتیم، گام اول ایجاد یک سازمان خلاق مدیران هستند و مدیرانند که باید تغییر را از خودشان شروع کنند تا سازمانشان متحول شود.

توصیه می کنیم در این مسیر از آموزش و یادگیری غافل نشوید.

دوره مجازی حل مسئله با رویکرد شش کلاه تفکر می تواند یکی از آموزش هایی باشد که می تواند به خلاقیت سازمانی و حتی خلاقیت فردی کمک شایانی کند. با کلیک بر روی تصویر زیر، توضیحات این دوره آموزشی را مشاهده نمایید.

 حل مسئله

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top