چگونه مدیران می توانند بهترین نتایج را بگیرند؟


رسیدن به نتایج موفقیت آمیز یکی از ارکان مدیریت و رهبری موثر است. رهبران ممکن است دارای استعداد و شخصیت باشند، ولی تا زمانی که به نتایجی پایا و کارآمد نرسند و نتوانند نتایج مطلوبی را در کارشان داشته باشند، مدیران و رهبران خوبی به حساب نمی آیند.

بررسی ها نشان داد که بهترین مدیران کسانی هستند که ایده های مناسب را در عمل پیاده می کنند. آنان با توان، اشتیاق و تاکید بر نقش شان برای پیشرفت، گام های عملی بر می دارند. آنان پیوسته به دنبال راه هایی برای بهبود هستند.

اینکه مدیری بنشیند و فقط ایده و برنامه بدهد و فکری برای اجرای آن ها نداشته باشد، نمی تواند موفقیت را انتظار داشته باشد. مدیر باید عملگرا باشد، این رهبران در حالی که پایشان را روی پدال گاز می فشارند، در صندلی راننده نشسته اند و رو به جلو پیش می روند.

 

یک پیشنهاد دوستانه:  برای مشاهده توضیحات دوره مجازی ویژگی های مدیران موفق، کلیک نمایید.

 

اما سوال اینجاست که رهبران چگونه بر نتایج تمرکز می کنند و می توانند به نتایج مطلوب برسند.


طبق بررسی ها رهبران کار آمد کارهای زیر را انجام می دهند:

برای کارکنان شان اهداف دوره ای و ادامه دار در نظر می گیرند.

مدیران و رهبران حرفه ای همواره برای کارکنان سازمانشان اهدافی مشخص و دقیق تعیین می کنند. اینکار کمک می کند تا کارکنان دقیقاً بدانند که قرار است چه کاری انجام بدهند و مسیر برای آن ها مشخص است. همین امر کمک می کند تا سازمان به نتایج مطلوبی که در اهداف و شاخص هایش تعریف کرده است، دست پیدا کند.

 

مسئولیت نتایج کارهای گروهی را شخصا به عهده می گیرند.

مدیران حرفه ای افرادی مسئولیت پذیر هستند و مسئولیت اقدام ها و کارهای سازمان را برعهده می گیرند. آن ها دقت می کنند که چه تیمی تشکیل داده اند و بر تیم و رفتار آن ها نظارت می کنند. این مدیران در صورتی که ایرادی از جانب تیم کاریشان ببینند، مسئولیت ها را برعهده می گیرند و به دنبال مقصر نیستند.

 مدیران


پیوسته به آموزش و تربیت کارکنان خود می پردازند.

مدیران موفق که معمولاً می توانند نتایج مطلوب بدست بیاورند، به آموزش و یادگیری کارکنان و نیروی انسانی خودشان، توجه ویژه ای دارند. در این سازمان ها، کارکنان آموزش های کاربردی و تخصصی می بینند و هر روز حرفه ای تر از روز قبل می شوند. این موضوع سبب می شود سازمان کارکنانی حرفه ای و آموزش دیده داشته باشد و بتواند سریع تر و زودتر به نتایجی که می خواهد دست بیابد. (آموزش نیروی انسانی چگونه باید باشد؟)

 

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان 4P بازاریابی شرکت نکرده اید، اینجا کلیک نمایید.

 

برای فعالیت های گروهی اهدافی والا در نظر می گیرند.

مدیران موفق با روحیه دادن و انگیزه دادن به گروه های کاری در سازمان و تعیین اهداف والا، روحیه مشارکت و کار تیمی را گسترش می دهند و به گروه ها و تیم های کاری کمک می کنند زودتر به نتایج مطلوب دست پیدا کنند.


ابتکار عمل را به صورت شخصی حمایت می کنند.

مدیران موفق سعی می کنند از کارکنانی که ابتکار عمل بخرج می دهند، ایده و پیشنهاد می کنند و سازمان را یاری می کنند، حمایت کنند. سازمان ها بزرگ و مدیران حرفه ای برندهای مطرح مانند تویوتا و ... به این موضوع، یعنی همراهی پرسنل و دریافت ایده های کارکنان، اهیمت بسیاری می دهند.

 

برنامه ها، پروژه ها، فرآیندها، ارتباط با مشتریان و فناوری جدید را به طور مشخص شروع و پشتیبانی می کنند.

مدیران موفق همواره به دقت به فرآیندها و برنامه های سازمان نظارت می کند و سعی می کند فرآیندهای اصلی و مهم سازمان را پشتیبانی نماید. این پشتیبانی ها و نظارت ها به انجام سریع تر کارها بسیار کمک می کند.


بر اهداف سازمانی تمرکز می کند.

مدیری که برای سازمانش برنامه ریزی نکند و اهداف سازمانی نداشته باشد، نمی تواند عملکرد سازمانش را اندازه گیری کند. مدیران موفق اهداف سازمانی تعریف می کنند و این اهداف را در سازمان گسترش می دهند و تلاش می کنند در زمان هایی مقرر به این اهداف دست پیدا کنند.


مطمئن می شوند که زیردستانشان برای رسیدن به این اهداف تلاش می کنند.

تعریف اهداف سازمانی گام اول است، اما گام مهم تر، درک و همراهی پرسنل سازمان در خصوص اهداف است، تا زمانی که پرسنل سازمان در اجرایی شدن اهداف تلاش نکنند و سازمان را همراهی نکنند، نتیجه ای که بدست نمی آید، هیچ، حتی سازمان باید منتظر شکست هم باشد.


با سرعت و شدت کار می کنند و به این شکل شتاب گروهی را افزایش می دهند.

رهبران و مدیران، الگوهای سازمانشان هستند، رهبری که کار و تلاش را سرلوحه تمام امورش قرار می دهد، می توان این انتظار را هم داشت که تمام کارکنانش در به اتمام و به نتیجه رساندن کارها، تمام تلاششان را می کنند.


از مشتریان دفاع می کنند.

مشتری مداری از مهمترین موضوعاتی است که مدیران موفق به آن اهمیت می دهند. مشتری مداری و دفاع تمام قد از مشتریان، از امور مهمی است که همه مدیران موفق به آن توجه ویژه دارند.

 

یک پیشنهاد دوستانه:  اگر هنوز در دوره رایگان آشنایی با مشتری مداری شرکت نکرده اید، کلیک نمایید.

 

اهداف کوتاه مدت و بلندمدت را با هم هماهنگ می سازند.

سازمان ها و شرکت ها باید اهداف کوتاه مدت و بلند مدت داشته باشند و این مدیران هستند که این اهداف را تعریف می کنند. اشراف کامل مدیران به اهداف و هماهنگی اهداف کوتاه مدت و بلند مدت، بگونه ای که اهداف کوتاه مدت، ابزاری برای رسیدن به ابزار بلند مدت باشد، مدیران را در رساندن به نتایج عالی کمک می کند.

 

 

بهترین رهبران حتی تحت فشار و شرایط سخت، کارها را تکمیل می کنند. آنان اهدان مناسب را انتخاب و این اهداف را دنبال می کنند. راه های زیر نیز می تواند برای رسیدن به نتایج موفقیت آمیز مؤثر باشد:


از انتظارات سازمان آگاه باشید:

از خود پرسید: «سازمانم از واحد من چه انتظاراتی دارد؟» این انتظارات از شخصی من چه هستند؟ پاسخ به این سوال ها می تواند نکات بسیاری را برای تان روشن سازد.


پیوسته بر نتایج بلندمدت تمرکز کنید:

همه ی ما مدیران اجرایی ای را دیده ایم که توانایی دارند درآمدها را به طور موقت افزایش ب د ربران فوق العاده هرگر اهداف بلندمدت را فدای اعدان کرام ملت نمی کند برای ابنان سلامت سازمانی از اهداف شخصی مهم تر است.


عمل کنید:

رهبران فوق العاده هر روز صبح با برنامه ریزی از خواب برمی خیزند و برای عملی شدن این برنامه ها تلاش می کند. آنان برای پیشرفت منتظر اجازه نمی ماند و راه های جدید را بدون هرگونه شک و تردید می آزمایند.

 

اخلاق در مدیریت

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top