چرا شغل مشاوره شغلی پر طرفدار است؟

 

یکی از شغل های پرطرفدار و البته شغلی که دستیابی به آن نیازمند کمی تلاش بیشتر است، شغل مشاوره است. مشاوران افرادی هستند که در حوزه تخصصی خودشان به کسب وکارها و افراد مشاوره و راهنمایی می دهند.

در ادامه مطلب به چندین دلیل این شغل می پردازیم:

 

شغلی پرطرفدار:

شغل مشاوره از شغل های پرطرفدار و کاربردی است که بسیاری از افراد و تحصیل کرده ها مایل هستند این شغل را داشته باشند. البته این شغل به خاطر نوع و ماهیتی که دارد بگونه ای است که هر فردی نمی تواند به سراغ آن برود و معمولاً افرادی می توانند در این شغل وارد شوند که مهارت و تبحر در موضوعی داشته باشند.

به عنوان مثال برای تبدیل شدن به مشاور ایزو باید مهارت های اجرا و پیاده سازی ایزو را داشت و علاوه بر آن لازم است مهارت های تبدیل شدن به یک مشاور حرفه ای را نیز دارا بود.

 

این شغل به زمان زیادی نیاز ندارد.

این شغل نیازمند زمان زیادی نیست، معمولاً مشاوران بخشی از زمان خودشان را صرف ارائه مشاوره به کسب و کارها می کنند و زمان آزاد آنها زیاد است. بعنوان مثال یک مشاور ایزو اگر در هفته 3 روز کامل به مشاوره بپردازد می تواند با چندین سازمان همکاری کند.

همچنین مشاوران زمان آزاد و زمان تعطیلی به اندازه کافی دارند.

 

درآمد این کار زیاد است.

معمولاً درآمد شغل مشاوره با توجه به زمانی که می گذارند، قابل توجه است. مشاوران می توانند درآمدهای مطلوبی از خدمات مشاوره خودشان داشته باشند.

معمولاً مشاوران کسب وکار و یا مشاوران ایزو می توانند در زمان اندک درآمد کافی داشته باشند. این درآمد در مقابل درآمد در یک کار ثابت می تواند به مراتب بیشتر باشد.

 

افزایش اعتبار شخصی

مشاوران دارای اعتبار و جایگاه مطلوبی هستند. معمولاً مشاورها در سازمان های مختلفی خدمات ارائه می دهند و معمولاً قرارداد همکاری با سازمان ها با مسئولین رده بالا سازمان ها و یا مدیران ارشد تنظیم می شود و این موضوع به افزایش اعتبار مشاوران می افزاید.

مشاوران معمولاً جایگاه اجتماعی بالایی دارند.

 

افزایش گستره ارتباطات:

همانطور که در بالا گفته شد، مشاوران با سازمان ها بسیاری ارتباط برقرار می کنند و این ارتباط با مدیران و کارشناسان ارشد است و این موضوع باعث می شود دایره ارتباطات مشاوران بالا باشد و آنها با افراد مختلفی ارتباط برقرار می کنند و افراد سرشناس مدیران از دوستان مشاوران هستند.

این موضوع باعث می شود مشاوران در امور دیگر روزمره هم بتوانند از دیگران پیشی بگیرند.

برای ورود به حوزه مشاوره، می توان موضوعات مختلفی را در نظر گرفت و در یک حوزه خدمات مشاوره را ارائه داد.

بعنوان مثال برخی از افراد در حوزه مشاوره بازاریابی و فروش خدمات می دهند و برخی دیگر در حوزه استانداردهای ایزو به سازمان ها خدمات می دهند و برخی هم در امور بیمه یا مالی و ....

نوع خدمات به تخصص و مهارت فرد بستگی دارد.

یکی از موضوعات که می تواند بعنوان مشاوره برگزید، حوزه مشاوره استانداردهای ایزو است که بازار کار عالی و همچنین درآمدی قابل توجه داد.

 

اما چگونه می توان مشاور ایزو حرفه ای شد؟

 

-- آشنایی کامل با استانداردهای ایزو یا برخی از استانداردها:

اولین مرحله برای تبدیل شدن به یک مشاور حرفه ای، یادگیری است. فردی که می خواهد در حوزه یک یا چند استاندارد ایزو بعنوان مشاور مشغول شود، باید با استانداردهای ایزو بصورت کامل آشنا شود.

این نکته را هم باید اشاره کرد که فردی که مشاور ایزو می شود، نیاز نیست تمام استانداردهای را بداند، بلکه ممکن است در یک یا چند استاندارد مهارت و تخصص داشته باشد.

استاندارد محبوب این حوزه که بیشتر مشاوران آن را می شناسند و با آن آشنا هستند، استاندارد ایزو 9001 است.

 

تجربه کار در یک سازمان در سمت مجری استاندارد.

فردی که می خواهد درحوزه ایزو مشاوره بدهد، باید حداقل تجربه ای در زمینه اجرای استانداردهای ایزو داشته باشد. معمولاً افراد در عنواینی مانند تضمین کیفیت یا نماینده مدیریت می توانند تجربه کافی در این زمینه را کسب کنند.

افرادی که در این زمینه فعال هستند می توانند مشاورین بهتری در حوزه استانداردهای ایزو باشند تا افرادی که بدون تجربه وارد این حوزه می شوند.

 

همراهی با شرکت های مشاوره یا مشاوران باتجربه.

یکی از راه هایی که می تواند به افراد کمک کند که در حوزه مشاوره سریعتر رشد کنند، همراه بودن با یک مشاور حرفه ای است. خیلی اوقات این موضوع می تواند یک شانس برای کسی که به مشاوره علاقه دارد، باشد.

اگر در سازمانی فعالیت می کنید، می توانید با مشاور سازمانتان صحبت کنید، شاید او به شما کمک کند تا بتوانید در چند پروژه او را همراهی کنید و با اصول مشاوره آشنا شوید.

 

برای تبدیل شدن به مشاور ایزو علاوه بر دانش تخصصی باید با موضوعات زیر هم آشنا بود:

با بازاریابی و اصول بازاریابی آشنا باشید، یک مشاور حرفه ای باید با اصول بازاریابی و فروش و همچنین جذب پروژه های جدید آشنا باشد.

با اصول مذاکره و فن بیان آشنا باشد تا بتواند با مدیران مذاکره مطلوب داشته باشد. یک مشاور باید یک مذاکره کننده حرفه ای باشد، چرا که اگر توانایی مذاکره نداشته باشد، نمی تواند پروژه های مطلوبی را داشته باشد.

بتواند تدریس کند. مهم است که مشاور در حوزه تدریس هم دستی بر آتش داشته باشد چرا که در پروژه ها باید آموزش های کوتاهی را به کارکنان سازمان کارفرما بدهد تا بتواند آنها را در مسیر اجرای و پیاده سازی استاندارد یا هر موضوعی دیگر، همراه کند.

کاریزما داشته باشد. یک مشاور باید بتواند تیم اجرایی سازمان را با خودش همراه کند و این موضوع زمانی به بهترین شکل ممکن رخ می دهد که مشاور کاریزما کافی داشته باشد و بتواند کارکنان سازمان را به سمت خودش جذب کند تا آنها در راستای اجرا و پیاده سازی کارها او را همراهی کنند.

 

 

نتیجه گیری:

مشاوره شغلی عالی و پردرآمد است و می تواند یک زندگی عالی را برای فردی که در این شغل کار می کند، ایجاد کند. اما لازمه دستیابی به این شغل افزایش تخصص و مهارت های فردی است و علاوه برآن باید با اصول مشاوره صحیح و جذب پروژه های کاری جدید آشنا بود.

ما در دوره تربیت مشاور ایزو شما را با اصول مشاوره ایزو به صورت تخصصی و کاربردی آشنا می کنیم. این دوره می تواند شروعی برای ورود به این شغل عالی باشد.

جهت مشاهده توضیحات و ویدئو رایگان معرفی دوره تربیت مشاور ایزو، اینجــــــــــــــا کلیک نمایید

مشاور ایزو

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top