بازاریابی اینترنتی چیست و چه ابزارهایی دارد؟

یکی از موضوعاتی که در کسب‌وکارهای امروزی بسیار مطرح و حائز اهمیت است بازاریابی اینترنتی است. کسب‌وکارهای امروزی بلااستثنا به بازاریابی اینترنتی و حضور در این فضا احتیاج دارند و باید زمان و منابع مالی کافی را برای بازاریابی اینترنتی اختصاص دهند.

همان‌طور که شما هم می‌دانید دنیای امروز دنیای فضای مجازی است و کسب‌وکارهایی که از این فضا به دور باشند و نتوانند جایگاه خودشان را در فضای مجازی مثبت می‌کنند به  احتمال فراوان، ممکن است، در آینده نزدیک به فراموشی سپرده می‌شود.

طبق آمارها هر ۶۰ ثانیه:

  • ۱۵۰ میلیون ایمیل جابجا میشود
  • بیش از ۳۸ هزار پست در اینستاگرام گذاشته میشود
  • بیش از 347 هزار پیام توییت می شود
  • حدود ۱۲۰ اکانت جدید در لینکدین ساخته می شود
  • بیش از 2 میلیون و 400 هزار جستجو در گوگل انجام می‌شوند
  • بیش از ۲ میلیون ۷۰۰ هزار ویدئو‌در یوتیوب بازدید می شود.

 

همه اینها نشان دهنده اهمیت انسان ها به فضای مجازی و بستر اینترنت است ،  شما هم به عنوان یک کسب و کار اگر به دنبال موفقیت هستید باید برنامه‌ای برای این حجم از کاربران به افراد مشتاق به فضای مجازی و فضای اینترنت داشته باشید

عملاً می‌توان گفت حضور در فضای مجازی امروزه برای هر کسب و کاری امری ضروری و غیرقابل اجتناب است.

در  این مطلب می‌خواهیم مروری داشته باشیم بر انواع بازاریابی اینترنتی و ابزارهایی که این سبک بازاریابی در اختیار ما قرار دهد:

 بازاریابی اینترنتی

وب سایت

زمانی که صحبت از بازاریابی اینترنتی می شود اولین ابزار و اولین مؤلفه که به ذهن خطور می کند داشتن یک وب سایت است. عملاً بدون داشتن یک وب سایت نمی توان مدعی بود که در فضای  اینترنت حرفی برای گفتن دارید. به‌عبارت‌دیگر داشتن یک وب سایت امروزه برای هر کسب و کاری ضروری است و اولین گام برای بازاریابی اینترنتی کسب و کار داشتن یک وب سایت عالی و حرفه ای است

 

شبکه های مجازی

موضوع دومی که امروزه باید به آن توجه ویژه‌ای داشت حضور فعال در شبکه های اجتماعی و پیام رسان هاست.

امروزه بسیاری از شرکت‌ها اطلاع رسانی ها و ارتباط با کاربرانشان را از طریق این فضای مجازی مانند اینستاگرام و یا تلگرام انجام میدهند.  کسب‌وکارهایی که می‌خواهند در بازاریابی اینترنتی موفق باشند باید برنامه ای برای تقویت شبکه‌های مجازی  خودشان داشته باشند.

امروزه بسیاری از کسب و کارها با راه‌اندازی کمپین ها مسابقات و بازی‌های گروهی سعی می کنند در شبکه های مجازی کاربران بیشتری به سمت خودشان جذب می کنند و یکی از ابزارهای بسیار مهم در بازاریابی اینترنتی استفاده و حضور موثر در شبکه های مجازی است.

 

بازاریابی از طریق موتورهای جستجو

یکی از موضوعات بسیار مهم در کسب‌وکارهای مجازی و همچنین بازاریابی اینترنتی  به موتورهای جستجو ارتباط دارد. همانطور که همه ما از موتورهای جستجو مانند گوگل و یاهو استفاده می‌کنیم و هر موضوعی را که در خصوص آن به دنبال اطلاعات خاصی هستیم از طریق این موتورهای جستجو دنبال می‌کنیم و آنها را می یابیم.

برای کسب و کارها هم لازم و ضروری است که برنامه‌ریزی لازم برای هماهنگی هرچه بیشتر وب سایت یا صفحه های مجازی آنها در فضای وب، با این موتورهای جستجو داشته باشند.

عملاً می توان گفت  وب سایتی که از طریق موتورهای جستجو قابل رویت نباشند نمی‌توانند اثربخشی لازم را برای بازاریابی اینترنتی داشته باشد. پس هر کسب و کاری که دارای وب سایت است باید از طریق ابزارها و تکنیک های موجود تلاش کند تا در صفحات اول گوگل با جستجوی کلمات کلیدی توسط کاربران یافت شود.

بازاریابی از طریق موتورهای جستجو به دو طریق انجام می شود حالت اول تبلیغات از طریق موتورهای جستجوی گوگل است در این حالت شما  با پرداخت مبلغی به گوگل میتوانید جستجوهای اول کلمات کلیدی که مرتبط با کسب و کار شماست را از آن خود کنید و به ازای هر کلیک ای که بر روی لینک سایت شما انجام شود مبلغی از حساب شما کسر می گردد.

اگر دقت کرده باشید در برخی از جستجو های شما در کنار سایتی که گوگل به شما معرفی می کند عبارت AD درج شده است این عبارت نشان دهنده این است که این کسب و کار با این کلمه کلیدی یا با این کلمه که شما سرچ کرده اید به گوگل سفارش تبلیغات داده است.

حالت دوم بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو است،  این حالت که در بین فعالان بازاریابی اینترنتی و مشاوران این حوزه به عنوان سئو شناخته می‌شود به فعالیت ها و کارهای اطلاق می شود که شما بر روی سایت و صفحات وب سایت تان انجام می دهید و گوگل شما را در  صفحات اول جستجوی آن کلمات کلیدی نشان می دهد.

به عنوان مثال ما در وبسایت ایران آکادمی با بهینه سازی برخی از صفحات توانستیم در بسیاری از کلمات کلیدی در صفحه اول  نتایج گوگل حضور داشته باشیم، به عنوان نمونه شما با سرچ عبارت دوره مجازی مشتری‌مداری وب سایت ایران آکادمی و یکی از دوره‌های ایران آکادمی را  در جستجوی های اول مشاهده خواهید کرد.

 بازاریابی اینترنتی

تبلیغات اینترنتی

یکی دیگر از اقدام هایی که بسیاری از کسب و کارها در فضای مجازی و فضای اینترنت انجام می‌دهند تبلیغات اینترنتی است اگر شما هم سری به سایت های معروف یا سایتهای خبرگزاری‌ها زده باشید در گوشه این سایت‌ها بنرهای تبلیغاتی  را خواهید دید که شما را به یک سایت یا یک صفحه خاص هدایت می کند این تبلیغات تبلیغات بنری تبلیغات کلیکی تبلیغات اینترنتی نامیده می شود .

سبک دیگر این تبلیغات به عنوان رپورتاژ آگهی امروز  طرفداران بسیاری دارد در این صفحه تبلیغات اینترنتی شما مطلب و مقاله ای را به یک وب سایت پر مخاطب ارائه می کنید و آن وبسایت این مطلب را با درج لینک سایت شما و همچنین معرفی سایت شما، منتشر می کند و مخاطبان آن وبسایت این مطلب رو مطالعه کرده و به سایت شما هم مراجعه می‌کنند.

در صورتی که قصد انجام تبلیغات اینترنتی را به هر صورتی که در بالا اشاره شد دارید حتما از وبسایتهای استفاده بکنید که مخاطبان آن وب سایت مخاطبان مورد نظر و مخاطبان هدف بازاریابی اینترنتی شما هم باشد  در غیر این صورت هزینه هایی که انجام داده اید از بین خواهد رفت.

فراموش نکنید امروز میلیون‌ها نفر انسان در سراسر دنیا به هر دلیلی در روز به فضای مجازی و فضای اینترنت سر می زنند و بسیاری از این انسانها کارها و اقدامات خودشان و سوال‌های خودشان را از طریق اینترنت و موتورهای جستجو می آورد اگر شما و کسب و کار شما در این فضا حضور داشته باشد و بتواند مشکلی از کاربران اینترنت را برطرف کند مطمئناً نمی‌توانید جایگاه خودتان و برند خودتان را در این فضا گسترش دهید و این اقدام او منجر به بهبود کسب و کار شما در فروش و برندینگ خواهد شد.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top