چگونه عادات بد خود را اصلاح کنیم و پول بیشتری ذخیره کنیم؟

نرم افزارهای بودجه بندی و مالی می توانند به مردم کمک کنند تا به مسائل مالی شان نظم و ترتیب بخشند. اما موران سرف، عصب شناس، می گوید راه ساده تری برای ذخیره کردن پول وجود دارد: زندگی در یک جدول زمانی مالی.بودجه بندی

یک مصرف کننده امریکایی نوعی را درنظر بگیرید. او دوبار در ماه حقوق دریافت می کند، ماهی یک بار صورت حسابش را می پردازد، احتمالاً چهاربار در ماه به خواروبار فروشی می رود، روزی سه وعده غذا می خورد و بیش از 20 سال، قسط وام هایی که گرفته است را می پردازد.

سرف، یک استادیار بازاریابی در دانشگاه نورث وسترن، خطاب به کارمند یا کاسب گفته است: «همه این معیارها مغز ما را گیج می کنند».

راه حل سرف برای مردمی که زمان بندی های مختلفی را تجربه می کنند – روزها، ماه ها، فصل ها و حتی سال ها – این است که درنهایت یک راه را پیدا کنند که برای همه خریدها جوابگو باشد.

 

برای مثال، ممکن است یک نفر تصمیم بگیرد هرروز به خودش مستمری بدهد، و تمام.

او یک بار پول هایی را که برای مخارجی معین نیاز دارد کنار می گذارد – مانند وام ها و صورتحساب ها – و مابقی را به مستمری روزانه اختصاص می دهد.

هر خریدی از این فیلتر عبور می کند که «آیا من امروز می توانم این را بخرم؟» اگر جواب همواره بله باشد، او می تواند این خرید را انجام دهد.

در همین حال، ممکن است شخص دیگری دریابد که نیاز دارد هر ماه یا هر فصل به نظم و ترتیب فکر کند. شاید او وقت کمی برای پختن غذای خودش داشته باشد و بیرون از خانه غذای زیادی بخورد. تا زمانی که او در آن ماه (یا در سه ماه) به خاطر هزینه های غذایش با کسری بودجه مواجه باشد، این سیستم جواب می دهد. البته این به هزینه هر وعده غذایی هم مرتبط است.

سرف دانست که این شیوه بعضاً مورد استفاده قرار گرفته است. اما او مردم را تشویق می کرد که مثل یک دانشمند فکر کنند و زمان بندی های متفاوت را تجربه کنند.

 این مطلب را از دست ندهید: خوشی های زودگذر مانعی برای موفقیت

شیوه ای که از پژوهش عصب شناختی برمی آید نشان می دهد که تصمیم گیری در برخی موارد می تواند طاقت فرسا باشد. بزرگسالان، هرروزه ده ها هزار تصمیم می گیرند که 200 تای آن تنها مربوط به غذاست. سرف ادعا کرد که بهترین راه برای بیشینه سازی شادی، گرفتن تصمیمی هوشمندانه تر و سطح بالاست که نیاز به تصمیم های کوچک تر را از بین ببرد.

یک استراتژی این است که در مورد فردی که با او وقت می گذرانید بیشتر حساس باشید. پژوهش سرف نشان می دهد که وقتی دو نفر در مجاورت یکدیگر قرار دارند، عملکرد مغزشان بیشتر به هم شبیه می شود. یافته ها نشان می دهد که مردم با گذراندن وقت بیشتر با مردمی که تا به حال در این دایره بوده اند، به شکل آسان تری می توانند از اهداف آن ها باخبر شوند.

وضع کردن یک جدول زمانی استاندارد برای پول خرج کردن، ذیل از بین بردن تصمیم های کوچک تر قرار می گیرد. به جای بحث کردن بر سر این که آیا می توانید چیزی را بر پایه برنامه روزانه به دست آورید، پیشنهاد سرف این است که همه برنامه ها را پیش روی زمان مجسم کنید و با نگرانی مالی کمتر از زندگی لذت ببرید.

این آموزش را از دست ندهید: پکیج موفقیت و توسعه فردی

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top