ایجاد انگیزه در نیروهایی که حقوق پایینی دریافت می کنند؟

از مهمترین چالش های هرکسب و کاری، مدیریت منابع انسانی و حفظ نیروی کار است، این چالش در کسب و کارهای کوچک و خرده فروشی ها بزرگ تر است. مطلب زیر که بخشی از کتاب 53 اصل مدیریت انسان ها نوشته استفان رابینز و با عنوان روش های ایجاد انگیزه در کارمندان کم مهارت و دارای حقوق پایین است، به این موضوع پرداخته است.

یکی از مهمترین مشکلاتی که مدیران در فعالیتهایی نظیر فروشگاهها و ساندویچی های زنجیره ای با آن مواجه اند این است که: چگونه انگیزه لازم را در کارمندانی ایجاد و حفظ کنند که حقوق دریافتی بسیار پایینی داشته و نمی توان افزایش پرداختی محسوسی را در سمت فعلی و یا حتی با ارتقاء سمت، به آنها اختصاص داد.

این گونه مشاغل توسط اشخاصی انجام می شود که دارای مهارت و سواد نسبتا پایینی هستند و حقوق آنها می تواند کمی بیش از حداقل حقوق مصوب دولت باشد.

با در نظر گرفتن این واقعیت که هیچ کس حاضر نیست ۱۰ دلار برای یک ساندویچ بپردازد، هیچ یک از مدیران توان پرداخت بیش از ۹-۸ دلار برای هر ساعت کار را نخواهند داشت. به طور سنتی برای حفظ انگیزه کار در چنین کارمندانی، در تعیین ساعت کار برای آنها منعطف عمل نموده و استخدام را بیشتر از بین نوجوانان و یا بازنشستگان انجام می دهند. زیرا این گروه در جامعه دارای نیازهای مالی کمتری هستند.

این روش کمتر از آنچه مورد انتظار بود، نتیجه داده است. به عنوان مثال، میزان ۳۰۰ درصدی نرخ تغییر کارمندان با افراد جدید در ساندویچی های زنجیره ای یک استاندارد محسوب می شود.

تاکوبل که یکی از ساندویچی های زنجیره ای بزرگ در آمریکا است، سعی نمود که چالش و جذابت کار را برای کارمندان خود افزایش دهد؛ ولی نتایج ضعیفی بدست آورد. این شرکت، پرداخت ها و سهام تشویقی برای صندوقداران و آشپزها را در برنامه خود در نظر گرفت. همچنین به این کارمندان مسئولیت بیشتری برای افزایش خلاقیت، برنامه ریزی و استخدام، واگذار شد. همه این تلاش ها در طی ۴ سال تنها توانست که نرخ تعویض نیروی انسانی را از ۲۲۳ درصد به ۱۶۰ درصد در سال برساند.

"برگرکینگ" که یکی دیگر از فروشگاه زنجیره ای ارائه غذای آماده است، برنامه های خاص بازنشستگی و بیمه درمانی خود را برای کارمندان روزمزد معرفی کرد؛ ولی باز هم نرخ تغییر نیروی انسانی ۲۰۰ درصدی آن شرکت، تغییری نکرد.

منابع انسانی

"چیکفیل ای" یکی دیگر از شرکتهایی که در این زمینه مشغول است، با پیشنهاد دادن به دانش آموزان ممتاز دبیرستانی برای کار پاره وقت و تقبل ۱۰۰۰ تا 2000 دلار از هزینه های دانشگاهی آنها، توانست نرخ تعویض نیروی انسانی را تنها کمی به زیر ۱۰۰ درصد در سال برساند.

چه گزینه های دیگری برای انتخاب باقی مانده است؟ تا زمانیکه حقوق و مزایای کارمندان افزایش قابل ملاحظه ای نداشته باشد، تغییر نیروی انسانی پدیده ای غیر قابل اجتناب است. شاید بتوان با راهکارهایی مانند راحت تر کردن شرایط استخدام، افزایش جاذبه این گونه مشاغل، ایجاد انعطاف در ساعات حضور کارمندان و افزایش پرداختها، کمی این مشکل را بهبود بخشید.

استفاده از روشهای غیر ستی نیز می تواند راهگشا باشد. به عنوان مثال، جودی ویکس(Judy Wicks)، صاحب کافی شاپ زنجیره ای داگ کافه به این نتیجه رسید که توجه نمودن به تمایلات افراد در بیرون از محل کار، میتواند کاهش چشمگیری در نرخ تعویض نیروی انسانی داشته باشد. به منظور تقویت رابطه بین کارمندان و ایجاد محیط کاری خانوادگی، ویکس یک شب را در سال به کارمندان خود اختصاص داده تا افراد بتوانند تمایلات شخصی زندگی خصوصی خود را با همکارانشان به اشتراک گذارند، هنری که دارند را نشان دهند، شعرهای خود را بخوانند، خاطره تعریف کنند و با نوزاد خود را به دیگر همکاران نشان دهند.

پیشنهاد می کنیم برای داشتن سازمانی رویایی با بهترین نیروی انسانی، در دوره مجازی ساخت سازمان رویایی شرکت نمایید.

جهت مشاهده توضیحات دوره، اینجـــــــــــــا کلیک نمایید

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top