برنامه بازاریابی به چه کاری می آید و چه مزایایی دارد؟

چگونه می توان بازار و رقبا را تحلیل کرد و یک نقشه راه مناسب داشت؟
این سوالی است که بسیاری از مدیران و صاحبان کسب و کارها در ذهن خودشان دارند.

زیاد هستند مدیرانی که همواره تصمیم دارند یک برنامه بازایابی و یک پلن اجرایی تهیه کنند اما هنوز موفق نشده اند، چرا که یا زمان کافی ندارند، یا نیروی متخصص این کار را ندارند یا توان مالی پرداخت رقم های بالا، به مشاوران این حوزه را ندارند.

بسیار دیده ایم که در کسب وکارها جای خالی یک نقشه راه صحیح و حساب شده خالی است و سازمان ها برداشت صحیحی از بازار کار خودشان مانند نیاز مشتریان، رفتار مشتری ها، رقبا و ... ندارند و مطمئناً شما هم موافق هستید که برای موفقیت در هر بازاری و هر کسب و کاری، شناخت کامل این موارد ضروری است

شاید نام جی کنراد ( Jay Conrad Levinson )، مبدع و ارائه دهنده، بازاریابی چریکی را شنیده باشید. ابشان تواستند با تدوین یک برنامه بازاریابی مطلوب و حرفه ای در مدت زمانی کوتاه، سیگار ماربورو (Marlboro) را از یک برند ناشناخته، به یک برند معتبر و شناخته شده تبدیل کنند

این موضوع برای هر کسب و کاری می تواند صادق باشد، هر کسب وکاری و هر مدیری می تواند با تدوین برنامه بازاریابی به خوبی به سمت موفقیت حرکت کند.

برنامه بازاریابی

مزایای زیر را می توان برای داشتن برنامه بازاریابی ارائه کرد:

  • راهکاری برای آینده نگری: افراد و مدیرانی که برنامه بازاریابی دارند، با نگاه دقیق تری به آینده می نگرند و احتمال موفقیت آنها را رقبایشان بیشتر است.

  • داشتن برنامه های عملیاتی: از مزیت های مهم برنامه بازاریابی این است که پس از تدوین آن، برنامه های عملیاتی داریم و می دانیم که چه کارهایی باید در چه زمان هایی انجام شود.

  • ثبات کارها: برنامه بازاریابی قرار است مسیر را مشخص کند و این مشخص نمودن مسیر به سازمان کمک می کند وابسته به افراد نباشد و هر فردی که وارد سازمان می شود مطابق رویه برنامه بازاریابی کارش را شروع کند.

  • اندازه گیری عملکرد: با تدوین برنامه بازاریابی می توان عملکرد کارها و اقدام ها را اندازه گیری کرد و این اندازه گیری به ما دید بهتری در روند و اجرای بهتر کارها می دهد.

  • ارائه دید کامل به سازمان: سازمانی که برنامه بازاریابی دارد و آن را به صورت صحیح اطلاع رسانی کرده، توانسته دید مناسبی را به کارکنان سازمان انتقال دهد و این دید کمک می کند کارکنان سازمان با انرژی بهتری فعالیت کنند.

شما می توانید برنامه بازاریابی سازمان خودتان را تدوین کنید و نیاز به مشاور و هیچ موضوع دیگری ندارید، تنها کافی است در این حوزه اصول اساسی را فرا بگیرید، ایران آکادمی با همکاری جناب شاهین شاکری، این دوره کاربردی را برای شما تهیه کرده است که می توانید از لینک زیر توضیحات این دوره را مشاهده نمایید

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top