آیا مشتریان راضی دارید؟

متن زیر بخشی از کتاب بازاریابی مشاهده ای است.

آیا تا بحال مشتریان راضی داشته اید؟ یا تمایل دارید که مشتریان تان راضی باشند؟ بسیار خوب، اگر پاسخ شما «بلی، است، یک تمرین برای شما در نظر گرفته ام.

امشب قبل از رفتن به منزل ، به سوپرمارکت محله بروید و مواد غذایی تازه برای شام تهیه کنید. به محض رسیدن به منزل، برای همسرتان یک شام عالی تدارک ببینید. میز شام را بچینید و شمع روی میز روشن کنید، موسیقی دلخواهتان را بگذارید و از شام لذت ببرید. پس از صرف شام از همسر خود بپرسید «چطور بود؟» اگر این پاسخ را بشنوید: «رضایت بخش بوده» تصور می کنم بسیار مایوس شوید و نقشه هایتان بر آب رفته باشد!

می بینید که «رضایت داشتن» به معنای حد وسط و معمولی است. برنامه شام شب خیلی خوب بود، شاید نمره ۵ یا ۶ از ۱۰ داشت. آیا واقعا می خواهیم خدمات معمولی و پیش پا افتاده ارائه دهیم؟ از همین حالا، کلمه «رضایت بخش» را از واژگان خود حذف کنید و برای بدست آوردن واژه مثبت و پرقدرت تر تلاش کنید و با این کار مشتریانتان را خوشحال و شگفت زده کنید. عالی و خارق العاده باشید.

 

ادب و احترام متعارف و مشترک

کتابهای بازاریابی ۲۰ سال گذشته را مطالعه کنید. اکثر آنها در زمان های مختلف به شما می گویند دیدار دوستانه با مشتریانتان داشته باشید. چرا طی مدت ۸ سال اخیر در مجموع ۲ دیدار دوستانه داشته اید؟!

این نکته بسیار مهمی است که این روزها نادیده گرفته شده است. اگر هیچ کس این کار را انجام نمیدهد فرصت بسیار خوبی است که در میان جمع بدرخشید و مشتریان خوشحال و راضی داشته باشید.

آیا دوست دارید مشتریان هر زمان در جستجوی خرید نوعی از محصول یا خدمت مشابه شما هستند، اول به برند شما فکر کنند؟ بازاریابی روح شکن در مورد اینست که سرزبان مشتریانتان باشید. زمانی که مشتری در جست وجوی نوع مشابهی از محصول یا خدمت شماست، اولین نامی باشید که به ذهنش می رسد.

دو برند کفش ورزشی را یادداشت کنید، دو برندی که اول به ذهن می رسد. می توانم حدس بزنم دو برندی که به آن فکر کرده اید چیست؟! می توانم حدس بزنم منظور شما از اینکه به آن دو برند فکر کرده اید چیست؟!

بیش از ۹۰ درصد مخاطبين من اول فریاد می زنند نایک Nike | و بعد از آن آدیداس Adidas . چرا؟!
این دو برند از هر نظر جزو مهمترین و مشهورترین برندها و در بازار تجاری بسیار مطرح بوده و با استفاده از فروش نقطه ای، بازاریابی ویروسی، ایمیل مستقیم و اسپانسری (حمایت مالی)، | در میان سایر فعالیت هایشان همیشه جلوتر از گروه رقبا می باشند.

ممکن است به برندهای دیگر کفش ورزشی نیز فکر کرده | باشید مثل: ریبوک Reebok ،کی سوئیس kswiss، پوما Puma | اما همیشه اول نایک Nike و آدیداس Adidas به ذهنمان می رسد.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top