تغییر سخت است، مطلبی از کتاب اثر مرکب دارن هاردی

معمولاً وقتی صحبت از موفقیت می شود، در کنار آن بحث از تغییر است. زمانی که میخواهید موفق شوید باید بتوانید در خودتان تغییر ایجاد کنید و عادت های بد را به عادت های خوب تبدیل کنید. دارن هادری، مربی شناخته شده موفقیت در کتاب خودشان، اثرمرکب، این موضوع را به خوبی توضیح داده اند،

در ادامه این بخش از کتاب اثر مرکب را مطالعه نمایید:

کتاب اثر مرکب

تغییر، سخت است
چیزی وجود دارد که ۹۹ درصد آدمهای شکست خورده و آدمهای موفق در آن مشترک هستند؛ همه ی آنها از انجام دادن کارهای مشابه نفرت دارند.

تفاوت در این است که آدم های موفق، آن کارها را به هر حال انجام می دهند. تغییر، سخت است. به همین خاطر است که مردم عادتهای بدشان را عوض نمی کنند و خیلی از آنها، ناکام و ناخوش می شوند.

به هر حال، چیزی که من را درباره ی این واقعیت بیشتر راغب می کند این است که اگر تغییر راحت بود و همه آن را انجام میدادند، برای من و شما خیلی سخت تر می شد که سرتر از دیگران باشیم و آدم های فوق العاده موفقی شویم. معمولی بودن، راحت است. غیر معمولی بودن چیزیست که شما را از انبوه مردم جدا خواهد کرد.

همیشه خوشحال می شوم وقتی می دانم انجام کاری دشوار است. چرا؟ چون میدانم خیلی ها آن را انجام نمی دهند، بنابراین، برای من آسان تر خواهد بود که جلوی توده ی مردم گام بردارم و هدایت شان را به عهده بگیرم. من عاشق حرفهای دکتر مارتین لوترکینگ هستم که عالمانه گفته است: «معیار شناخت یک انسان، موضع او در زمان آسایش و آسودگی نیست، بلکه موضع او در گیر و دار چالش هاست.»

وقتی با وجود دشواری، طاقت فرسایی و مشقت، انجام کاری را ادامه می دهید، آن وقت است که بهبود موردنظرتان را کسب می کنید و در رقابت با دیگران نتایج بهتری به دست می آورید. اگر کاری سخت، پردردسر یا ملال آور است، خب باشد. فقط انجام اش دهید. آن قدر به انجام دادن آن ادامه دهید که جادوی اثر مرکب پاداشی سخاوتمندانه به شما بدهد.


صبور باشید
وقتی با موضوع ریشه کن کردن عادت های بد قدیمی و شروع عادتهای جدید سر و کار دارید، یادتان باشد که صبور باشید. اگر بیست، سی یا چهل سال یا بیشتر را صرف تکرار رفتارهایی کرده اید که حالا سعی در تغییرشان دارید، باید انتظار داشته باشید مدت زمان طولانی و تلاش زیادی را صرف کنید تا این که نتایج نهایی نمایان شو.

. مطالعات علمی نشان داده اند الگوهای فکری و رفتاری که بارها تکرار شده اند، چیزی به نام شیار عصبی ایجاد می کنند که مجموعه ای از نورون های عصبی متصل شده به هم هستند و الگوهای فکری یک عادت خاص را حمل می کنند. توجه، عادت را تغذیه می کند. وقتی توجه مان را متوجه یک عادت می کنیم، شیارهای عصبی را فعال می کنیم و اندیشه ها، آرزوها و کارهای مرتبط با آن عادت را آزاد می کنیم. خوشبختانه، مغز ما منعطف است. اگر توجه به آن عادت بد را متوقف کنیم، آن شیارها ضعیف می شوند. وقتی عادت های جدیدی را شکل می دهیم، با هر تکرار، شیارهای جدید را عمیق تر می کنیم تا سرانجام بر شیارهای قبلی غلبه کنند.

ایجاد عادت های جدید (و شکل دادن شیارهای جدید در مغز) کاری زمان بر است. صبور باشید. اگر از مسیرتان منحرف شده اید، به خودتان بیایید (خودتان را سرزنش نکنید و دوباره به مسیر درست برگردید. اشکالی ندارد. همه ی ما اشتباه می کنیم. فقط دوباره تلاش کنید و استراتژی دیگری را امتحان کنید، تعهد و پایداریتان را تقویت کنید.


اگر تمایل به مطالعه این کتاب ارزشمند دارید، از اینجــــا می توانید این کتاب را خریداری نمایید.

شما می توانید پکیج کتاب های موفقیت دارن هاردی را نیز از اینجـــــــــــــا مشاهده کنید و در صورت تمایل این پکیج را نیز تهیه نمایید.

کتاب اثر مرکب

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top