10 راهکار درمان استرس

 

طبق تحقیقات استرس می تواند برای بدن و سلامتی ما مضر باشد و هر چه بتوانیم این استرس ها را بهتر کنترل کنیم، زندگی بهتر و شادتری داریم. راهکارها و درمان های متفاوتی برای استرس مطرح می شود که در اینجا 10 نکته برای درمان استرس بیان می کنیم.

 

آدامس بجوید.

محققان معتقدند که جویدن آدامس و درست کردن بادکنک آدامسی می تواند تاثیر مطلوبی بر کاهش و درمان استرس داشته باشد.

درمان استرس

بیرون بروید.

اگر استرس به شما فشار می آورد، از آن محل خارج شوید، سعی کنید وارد محیط سرسبزی شوید و آنجا قدم بزنید. پیاده روی می تواند یک راهکار عالی برای درمان استرس باشد.

 

لبخند بزنید.

شاید می گویید در آن لحظات این کار سختی باشد، اما یک لبخند که عضله های صورت شما بخصوص دهان و اطراف چشم را درگیر کند، ضربان قلب شما را پایین می آورد و این موضوع در کاهش و درمان استرس مفید است.

 

اسطوخودوس استشمام کنید.

برخی رایحه ها و برخی دمنوش ها به آرامش شما کمک می کند و این آرامش میزان استرس را کاهش می دهد. درتحقیقی به یک گروه از پرستارها رایحه اسطوخودوس زدند و پس از بررسی میزان تنش و استرس آنها کمتر از همکاران دیگری بود که از این رایحه استفاده نکرده بودند. البته در این مورد بهتر است با یک پزشک یا طبیب سنتی مشورت کنید.

 

موسیقی گوش کنید.

در تحقیقی متوجه شدند، افرادی که قرار بود در موقعیتی استرس زا مثل سخنرانی قرار بگیرند، با گوش دادن به موسیقی از این استرس کاسته می شد.

 

نفس بکشید.

تنفس عمیق تاثیر بالایی بر کاهش استرس دارد و می تواند ذهن شما را از افکار منفی دور کند. یک مکان آرام بیابید، بنشینید و به آرامی نفس بکشید. هوا را از طریق بینی به آرام به سمت شکمتان هدایت کنید، بگونه ای که هوا را در شکم خودتان احساس کنید، مقداری آن را نگهدارید و سپس به آرامی خارج کنید. اگر در میان کلمات انرژِی بخش بگویید، تاثیر بیشتری خواهد گذاشت. برای بهتر شدن تاثیر این کار را حدود 10 دقیقه انجام بدهید. (برای مطالعه بیشتر در خصوص تنفس اصولی اینجــــا کلیک نمایید)

 

با خودتان مهربان باشید.

ما انسان ها مدام با خودمان صحبت می کنیم و در این صحبت ها معمولاً با خودمان خیلی خوب رفتار نمی کنیم. سعی کنید در خصوص خودتان افکار مثبت داشته باشید و صحبتی که در فکرتان در مورد خودتان می کنید مانند تعریفی باشد که دوست صمیمی خودتان می کنید. با خودتان مرور کنید که همه چیز خوب است، من یک انسان عالی هستم

 

احساس استرس خودتان را بنویسید.

وقتی احساسی که باعث استرس شده را از ذهنتان خارج می کنید و آن را روی یک برگه کاغذ می نویسید، می توانید منطقی تر به آن فکر کنید و برایش راه حل پیدا کنید. تفاوتی نمی کند که از چه ابزاری بریا نوشتن استفاده می کنید، لب تاپ، گوشی یا دفترچه، تفاوتی ندارند، مهم این است که بنویسید.

 

با دوستتان صحبت کنید.

زمانی که یک فشار و تنش به شما وارد شده و استرس دارید، می توانید با دوستتان صحبت کنید. این صحبت می تواند تاثیر بسیار بالایی برای کنترل و درمان استرس شما داشته باشد.

 

تحرک داشته باشید.

وقتی تحرک می کنید و عرق می ریزید، خلق و خوی شما هم بهتری می شود و آرام تری می شوید. این کار می تواند بر پایین آمدن استرس شما تاثیر بگذارد. این شما هستید که تصمیم میگرید برای تحرک و عرق کردن چه ورزشی را انتخاب کنید، یک پیاده روی سریع، دویدن یا رفتن به باشگاه.

 

آموزش مدیریت استرس

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top