مدیریت استرس - 14 نکته برای کاهش استرس


از موضوعات مهم در زندگی ما انسان ها، استرس است. اگر بتوانیم استرس خودمان را کنترل کنیم، مطمئناً زندگی شادتر و بهتری خواهیم داشت.

دراین مطلب به 14 نکته مهم که می تواند در مدیریت استرس به ما کمک کند، اشاره می کنیم.

 مدیریت استرس

 

نکته اول: نگرش مثبت داشته باشید، منفی نگری یکی از عوامل مهم در ایجاد استرس است. سعی کنید همواره به اطرافتان با دیدی مثبت نگاه کنید.

نکته دوم: بپذیرید که رویدادها و حادثه ها در زندگی وجود دارند و گاهاً این رویدادها از کنترل و قدرت ما خارج هستند.

نکته سوم: بجای داشتن رفتار تهاجمی و خشن سعی کنید احساسانت خودتان را بیان کنید. با عصبانیت تنها همه چیز را خراب تر از قبل می کنیم.

نکته چهارم: سراغ تمرین های بدنی بروید که می تواند به شما آرامش بدهد. ورزش هایی مثل یوگا، تایچی و یا مدیتیشن می تواند به آرامش شما کمک کند. تنفس صحیح و اصولی هم بسیار می تواند موثر باشد. لذا پیشنهاد جدی براین است که زمانی از روزتان را برای ورزش کردن و زمانی را برای آرامش و تمرکز اختصاص دهید. این موارد به شدت بر روی آرامش شما و مدیریت استرس کمک می کند.

نکته پنجم: به طور منظم تلاش کنید تا بتوانید مدیریت استرس را انجام بدهید. بدن شما به مرور عادت می کند و در زمان های بحران، خیلی ساده تر و سریع تر می توانید استرس خودمات را کنترل کنید.

نکته ششم: غذای سالم و مغذی در مدیریت استرس نقش مهمی دارد. سعی کنید از غذاهای طبیعی و سنتی استفاده کنید و مصرف تنقلات و مواد غذایی کارخانه ای و مضر را به حداقل برسانید.

نکته هفتم: مدیریت زمان را بیاموزید و تلاش کنید که از زمان خودتان به بهترین نحو ممکن استفاده کنید. وقتی شما از زمان خودتان در طول روز به خوبی استفاده می کنید، آرامش بیشتری دارید و آرامش بیشتر هم می تواند به مدیریت استرس کمک کند.

نکته هشتم: محدودیت هایی برای خودتان بگذارید و اجازه ندهید مواردی که باعث ایجاد استرس در شما می شود، با شما برخورد داشته باشند. مثلاً ممکن است دوستی داشته باشید که هر وقت او را می بینید آنقدر آیه یاس می خواند، که استرس شما برای آینده بالا می رود. سعی کنید با ایمن فرد کمتر برخورد داشته باشید.

نکته نهم: زمانی را برای سرگرمی خودتان اختصاص دهید. باید بدانید چه نوع سرگرمی می تواند به شما روحیه و انگیزه بدهد، برای آن سرگرمی برنامه ریزی کنید. برای یک نفر ورزش، فرد دیگری، قدم زدن در پارک، سینما، رستوران و برای یک نفر ممکن است کتاب خواندن تفریح باشد. فقط دقت داشته باشید که دیدن هر روز سریال های تلویزیون، به عنوان تفریح بحساب نمی آید. این تفریح ها به شما آرامش می دهد و آرامش ابزار بسیار کاربردی برای مدیریت استرس است.

نکته دهم: به اندازه کافی استراحت کنید. بدن شما به استراحت نیاز دارد. زمانی که خودتان را درگیر تنش های زیاد کاری می کنید، استرس شما هم بیشتر می شود.

نکته یازدهم: مراقب داروها، مواد مخدر و مشروبات الکی باشید. برخی این موارد را برای مدیریت استرس پیشنهاد می کنند، اما به هیچ وجه به اینها اعتماد نکنید، چرا که شاید در ابتدا استرس شما را کاهش دهد، اما در ادامه علاوه بر استرس بیشتر، زندگی شما هم دستخوش مشکلات می شود.

نکته دوازدهم: زمانتان را با کسانی بگذرانید که در حضور آن ها لذت می برید. اینکار حس خوبی به شما می دهد. این جمع می تواند دوستان یا خانواده شما باشد. سعی کنید برای اینکار زمانی را در هفته اختصاص دهید.

نکته سیزدهم: در کارهای عام المنفعه شرکت کنید. این موضوع به شما کمک می کند حس مفید بودن در شما ایجاد شود و به شدت بر روی آرامش و مدیریت استرس شما تاثیر می گذارد.

نکته چهاردهم: از مدیریت استرس بیشتر بدانید. می توانید برای یادگیری بیشتر به سراغ روانشناس بروید و یا در دوره های آموزشی شرکت کنید.

 

ما به شما پیشنهاد می کنیم در دوره مجازی مدیریت استرس شرکت کنید تا مهارت خودتان را در این زمینه افزایش دهید. برای مشاهده توضیحات دوره، کلیک نمایید.

مدیریت استرس

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top