6 نکته مدیریت زمان برای مدیران

 

بسیار شنیده ایم که وقت طلاست لذا این سرمایه بسیار مهم، برای مدیران از اهیمت ویژه ای برخوردار است.مدیران باید بتوانند در حداقل زمان ممکن، حداکثر کارایی را داشته باشند. در این مطلب به 6 راهکار ساده اما اثربخش در حوزه مدیریت زمان برای مدیران می پردازیم.

مدیریت زمان

یک لیست تهیه کنید و آن را دنبال نمایید.

شما باید برای کارهای روزمره خودتان لیست تهیه کنید و براساس آن کارها را انجام دهید. این لیست کارها به شما کمک می کند با تمرکز بیشتری کارهایتان را اجرایی نمایید.

اهداف خودتان را در بازه های زمانی مختلف بنویسید و این اهداف و همچنین لیست کارهای دوره ای را برای تیم کاری خودتان هم تهیه کنید تا دقیقاً بدانند که چه کارهایی باید انجام بدهند.

 

درباره کاری که می خواهیدانجام دهید فکر کنید.

بسیاری از بزرگ ترها همواره به ما می گفتند، قبل از حرف و هر کاری، فکر کن. این موضوع در مدیریت زمان هم بسیار تاثیر گذار است. پیش از آنکه کاری را شروع کنید درباره آن فکر کنید تا دقیقاً بدانید که قرار است چه کاری انجام بدهید و چه بگویید.

این طرز تفکر را به تیم کاری تان نیز منتقل کنید تا کارهای انجام شده براساس تفکر باشد.

 

تمرکز

عوامل مختلفی در طول روز وجود دارند که می توانند تمرکز ما بهم بریزند. اجازه ندهید تنش ها و کارهای بی مورد محتلف که در طول روز ایجاد می شود تمرکز شما را بهم بزند و باعث آشفتگی ذهن شما شود.

زمانی که بر روی کارها تمرکز می کنید، آن کار بهتر و سریع تر پیش می رود و می توانید نتایج بهتری دریافت نمایید. یکی از توصیه هایی که معمولاً می شود این است که در زمان هایی که نیاز به تمرکز دارید، پشت درب اتاق خودتان برگه با این عنوان نصب نمایید "لطفاً مزاحم نشوید"

این کار را برای کارکنانتان هم انجام دهید و برای کارهایی که به تمرکز نیاز دارند، از آنها بخواهید که به اتاقی بروند و یک مدت زمان مشخصی را در آن اتاق صرفاً مشغول کار بشوند.

 

سیستمی که به شما کمک کند را پیدا کنید.

همانطور که قبلاً در مطلب با در خصوص تکنیک های مدیریت زمان گفتیم (اینجا کلیک نمایید) تکنیک ها و ابزارهای مختلفی برای مدیریت زمان وجود دارد. یکی از ریسک ها این است که شما زمان زیادی را صرف یادگیری همه اینها بکنید.

شما باید بتوانید یک سیستم و ابزار مدیریت زمان انتخاب نمایید که با کار شما و سلایق شما همخوانی داشته باشد.

 

برون سپاری نمایید

اصطلاحی وجود دارد با عنوان کارهای خریدنی. هر کاری را که می توانید به دیگران برون سپاری نمایید را کارهای خریدنی می نامند.

شاید در اوایل کار شما همه اقدام ها را خودتان انجام می دادید ، اما این موضوع نمی تواند ادامه دار باشد و همچنین به مرور انرژی شما کاهش می دهد، تا جایی که می توانید کارهایتان را واگذاری کنید. اگر یک تیم دارید، می توانید کارها را بین تیم تقسیم کنید.

مطئناً اگر تعداد کار کمتری را در طول روز انجام دهید، اثربخشی اقدام های شما به شدت بالا می رود.

 

از تکنولوژی استفاده کنید.

تکنولوژی می تواند به شما کمک کند تا کارهایتان را سریع تر و بهتر انجام دهید. ابزارهایی که برای مدیریت زمان هستند، ابزارهای مدیریتی برای مدیریت ارتباط با مشتریان، نرم افزارهایی که کار مدیریت و اجرای شبکه های مجازی مانند اینستاگرام را انجام می دهد و بسیاری فناوری های دیگر.

 

موارد بالا بخشی از اصولی است که می تواند به شما در مدیریت بهتر زمان کمک نماید، پیشنهاد می کنم اگر سرمایه گذاری بر روی خودتان در حوزه مدیریت زمان، در برنامه هایتان هست، در دوره مجازی مدیریت زمان شرکت نمایید. با کلیک بر روی تصویر زیر می توانید وارد صفحه توضیحات این دوره شوید.

دوره مجازی مدیریت زمان

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top