6 نکته برای بهبود مهارت های مدیریت زمان

 

زمانی که مهارت های مدیریت زمان را کسب می کنیم از فشارهای زمانی و استرس ها خلاص می شویم و می توانیم زمان بیشتری برای استراحت و کارهای دلخواهمان داشته باشیم.

مهارت های مدیریت زمان مثل کفش یا شلوار اسپرت هست که باید چندین مدل را امتحان کنید تا بالاخره آن چیزی که متناسب با شماست را پیدا کنید. در مدیریت بهتر زمانتان هم باید این کار را انجام بدهید. در ادامه 6 نکته و 6 راهکار که برای من کاربرد داشته را به شما می گویم، شاید بخواهید آن ها را استفاده کنید.

 مهارت های  مدیریت زمان

  1. لیست ایجاد کنید.

شما باید از لیست کارها استفاده کنید. این مهارت مدیریت زمان به شما کمک می کند کارها را بهتر و صحیح تر انجام بدهید. تفاوتی نمی کند که این لیست را بصورت کاغذی می نویسید یا در کامپیوتر و موبایل خودتان، به هر صورتی، جواب می دهد.

از مهم ترین موضوعات در تهیه لیست این است که مطمئن شوید لیستی که تهیه می کنید   قابل قبول است. هیچ کسی نمی تواند در یک روز کار 30 نفر را انجام بدهد و همچنین اصلاً مطلوب نیست که در انتهای روز چک کنید و ببینید حداقل 20 مورد کار انجام نشده دارید.

کارهایی که اولویت دارند، مهم هستند و می توانید در طول روز انجام دهید را لیست کنید. همچنین می توانید لیست های مجزا داشته باشید، مثلاً خانه، محل کار، شخصی

 

  1. ضرب الاجل تعیین کنید.

اگر بخواهید مانند همیشه کار کنید، ممکن است کارهای عقب افتاده داشته باشید. شما باید برای کارهایتان محدوده زمانی مشخص کنید. تنظیم مهلت و برنامه زمانی را امتحان کنید.

سعی کنید قبل از شروع کارهایتان و زمان برنامه ریزی، برای هر کاری یک زمان مشخص کنید تا مطابق همان زمان تلاش کنید که کارتان انجام شود. بعنوان مثال من امروز برای خودم محدود زمانی گذاشته ام که این مطلب را ظرف 55 دقیقه بنویسم، و در سایت بارگزاری کنم.

 

  1. چندکارگی را متوقف کنید.

خیلی اوقات فکر می کنیم که انجام چندکار بصورت همزمان سرعت عمل ما را بالا می برد اما مطابق تحقیقات اینگونه نیست. بیایید و امتحان کنید، تمرکزتان را در یک زمان بر روی فقط یک کار بگذارید. اینطور ذهنتان بهتر تمرکز می کند، کارها سریع تر انجام می شود و اثربخشی بیشتری خواهید داشت.

 

  1. کارها را واگذار کنید.

حقیقت این است که مهم نیست ما چقدر توانمند هستیم، خیلی اوقات ما نمی توانیم همه کارها را خودمان انجام دهیم و این موضوع کاملاً بدیهی است.

واگذار کردن برخی از کارها به دیگران، اصلاً نشانه ضعف نیست، بلکه نشانه هوش و قدرت مدیریت است.شما باید افرادی با صلاحیت را بیابید که بتوانید به آنها اعتماد کنید و بخشی از کارها را به آنها واگذار نمایید. با این کار از تنش های شما کم می شود.

 

  1. از زمان های از دست رفته استفاده کنید.

همه ما زمان هایی را داریم که از دست رفته اند یا به اصطلاح زمان سوخته هستند. یکی از مهارت های مدیریت زمان این است که بتوانیم از این زمان ها به خوبی استفاده کنیم. بعنوان مثال اگر صبح زود زمانی را در ترافیک و داخل سرویس هستید، می توانید استراحت کنید تا شروع کاری بهتری داشته باشید.

زمانی که در نویت انتظار پزشک هستید می توانید کارها روز بعدتان را برنامه ریزی کنید و یادداشت برداری کنید و یا مطالعه داشته باشید. اگر از این فرصت ها دارید از آنها بهترین استفاده را بکنید، فراموش نکنید، این زمان های می تواند زمانهایی برای آرامش شما هم باشد.

 

  1. به خودتان پاداش بدهید.

زمانی که اقدامی انجام دادید و کاری را به اتمام رساندید، به خودتان پاداش بدهید و یا جشن بگیرید. می پرسید چطور این کار را انجام بدهم؟ توصیه می کنم جایزه ای به خودتان بدهید که از آن لذت ببرید، حتی می توانید به خودتان قول بدهید که اگر کاری را به اتمام رسانید، فلان چیز را برای خودتان بخرید یا خودتان و همسرتان را برای شام به یک رستوران خوب دعوت کنید.

 

مدیریت زمان باید بخشی از زندگی و کسب و کار ما باشد تا بتوانیم اثربخش تر باشیم. در این مطلب برخی از مهمترین مهارت های مدیریت زمان را مرور کردیم اما اگر می خواهید بیشتر بدانید، حتما سری به دوره مجازی مدیریت زمان بزنید.

 

دوره مجازی مدیریت زمان

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top