5 تکنیک در بازاریابی حضوری موفق


خیلی از فروشندگان، مشغول فروش های حضوری هستند، فروش هایی که فروشنده بصورت مستقیم با مشتری روبرو می شود و باید بتواند با صحبت هایش مشتری را به خرید، ترغیب کند.
هرچقدر فروشنده ها بهتر بتوانند تاثیر بگذارند، احتمال موفقیت آنها بیشتر خواهد شد. در این مطلب به نکاتی می پردازیم که می تواند بر موفقیت فروشنده ها تاثیر بگذارد.

 

از تاثیر گذاری اولیه غافل نشوید.
از مهمترین موارد که می تواند در بازاریابی حضوری موثر باشد، تاثیرگذاری اولیه است، یک فروشنده حرفه ای باید بتواند در همان چند ثانیه اول بر روی مشتری و مخاطب خودش تاثیر بگذارد و این موضوع صرفاً با ظاهر و رفتار او در همان ثانیه میسر است.
در این زمینه موضوع و قانونی با عنوان اصل 12 وجود دارد که میگویند فروشنده ها و مذاکره کننده در ارتباطات خودشان سه 12 را نباید فراموش کنند.
اصل 12 را در مطلب جداگانه توضیح داده ایم و ذکر مجدد آن خودداری می کنیم، این مطلب را مطالعه کنید.--> قانون 12 در مذاکره و ارتباطات

 

هنر سوال کردن.
یک فروشنده و بازاریاب حضوری باید بتواند بخوبی از مشتری سوال بپرسد، فروشنده هایی که سوالات بهتری می پرسند، موفق تر هم خواهند بود.
توصیه ای که در این زمینه می شود این است که فروشنده ها از سوالات باز استفاده کنند تا مشتری در جواب این سوال ها شروع به صحبت کردن کند.
نکته مهم بعدی این است که مبادا لحن پرسش بگونه ای باشد که مشتری احساس کند در حال بازجویی شدن است. مثلا سوالات این سبکی حس بازجویی می دهد: سنتون؟ آدرس را بگید؟ گفتید قبلاً کی خرید کردید؟

 

سخنان مشتری را خوب بفهمید
متاسفانه خیلی از افراد و فروشنده ها معنقد هستند که فروشنده خوب باید بتواند زیاد حرف بزند. اما این تصور نادرستی است و فروشنده خوب باید بتواند خوب حرف بزند، نه زیاد.
یک فروشنده حرفه ای تلاش می کند بیشتر از آنکه حرف بزند، به حرف های مشتری گوش کند تا بتواند آنطور که مشتری انتظار دارد صحبت کند و آن چیزی را بگوید که مشتری دوست دارد بشنود.
فروشنده ای که هنر گوش دادن فعال را نداشته باشد، صحبت های مشتری را نمی فهمد، مدام صحبت های او را قطع می کند و این کار علاوه بر ناراحت کردن مشتری، این امکان را به فروشنده نمی دهد تا در فروش حضوری خودش موفق باشد.

 

شاید این آموزش برای شما هم مفید باشد: دوره آموزشی هنر گوش دادن حرفه ای

 

در دسترس باشید.
در بازاریابی حضوری گاهاً خرید به روزهای دیگری موکول می شود و نکته مهم اینجاست که فروشنده و بازاریاب باید در دسترس باشند. زمانی که مشتری تصمیم می گیرد با شما ارتباط برقرار کند یا بعد از ملاقات حضور سوالی بپرسد، از چه طریقی می تواند با شما در ارتباط باشد؟
حتماً کانال های مفید ارتباط با مشتری های خودتان را تعریف کنید تا در زمان های مورد نیاز در دسترس مشتری باشید.

 

با شخصیت های مختلف آشنا باشید.
در فروش حضوری یکی از مولفه های مهم، شناخت تیپ شخصیتی و تیپ رفتاری طرف مقابل است و هر چه فروشنده بر این موضوع تسلط بیشتر و بهتری داشته باشد، می تواند تاثیرگذاری بیشتری بر روی مخاطب خودش داشته باشد و او را راحت تر و سریع تر متقاعد کند.
الگوها و سبک های مختلفی برای شخصیت شناسی و رفتارشناسی وجود دارد که هر کدام می تواند به نوعی به افراد و سازمان ها کمک کند.
روش هایی مانند  DISC ، MPTI ، ایناگرام و ...
ما در ایران آکادمی در یک دوره آموزشی مجزا، مدل DISC را بصورت کامل آموزش داده ایم، توضیحات این دوره را مشاهده کنید --> دوره مجازی معجزه ارتباطات با مدل دیسک

مطمئناً یک بازاریاب حرفه ای نکات مختلفی را باید بداند و باید آموزش های تخصصی بازاریابی و فروش را دنبال کند.

آموزش بازاریابی و فروش

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top