بازاریابی پارتیزانی و نکاتی که پیش از اجرای آن باید رعایت شود.

تاکنون در وب سایت ایران آکادمی مطالب مختلفی در خصوص بازاریابی پارتیزانی (بازاریابی چریکی) منتشر کرده ایم و نکات مختلفی را در این خصوص ارائه کرده ایم.

در این مطلب تصمیم دارم به برخی از نکات مهمی که لازم است کسب و کارها پیش از اجرای بازاریابی پارتیزانی به آن توجه داشته باشند و آن را رعایت کنند بپردازم.

این نکات آنقدر مهم هستند که اگر رعایت نشوند، تبلیغات ما هرچقدر هم موثر و حرفه ای باشد، باز نتیجه ای جز شکست بهمراه ندارد.

این مطلب را از دست ندهید: تعریف بازاریابی و تبلیغات چریکی چیست؟

پیش از شروع بازاریابی پارتیزانی و هر اقدام دیگری، سازمان را آماده کنید.

مهم است که پرسنل سازمان نسبت به کمپین آشنایی کامل داشته باشند تا اگر مشتری از آنها سوالی کرد، اظهار بی اطلاعی نکنند. از طرفی طرز رفتار و برخورد پرسنل سازمان از نگهبان گرفته تا پذیرش و فروشنده ها و ... همگی باید بهترین رفتار را با مشتری داشته باشند، چرا که کوچترین بد رفتاری، کمپین تبلیغاتی بازاریابی پارتیزانی شما را کم رنگ می کند.

این مطلب را از دست ندهید: بازاریابی و تبلیغات چریکی

فروشنده های آموزش دیده داشته باشید:

مشتری با کمپبن بازاریابی پارتیزانی شما وارد سازمان می شود اما در نهایت این فروشنده ها هستند که باید بتوانند محصول را به مشتری بفروشند. اگر فروشنده های حرفه ای و آموزش دیده نداشته باشید، نمی توانند فروش را نهایی کرده و مطمئناً کمیپن تبلیغاتی شما نتایج موثری که می خواهید را نخواهند داشت.

این آموزش را از دست ندهید:  دوره آموزش مجازی فروشندگی حرفه ای

محیط سازمان باید مشتری محور باشد:

شما بهترین کار تبلیغاتی و خلاقانه ترین بازاریابی پارتیزانی را اجرا کنید اما زمانی که مشتری وارد محیط کسب و کار شما می شود با یک محیط آشفته و غیرقابل تحمل مواجه شود، مسلماً تبلیغ شما را عوام فریبی بر می شمارد و از خرید کردن منصرف می شود.

اگر می خواهید در اجرای کمپین های تبلیغاتی خودتان موفق باشید، حتماً پیش از اجرای بازاریابی پارتیزانی یا هر کمپین دیگری، به حال و هوای سازمان خودتان برسید، سعی کنید آشفتگی را به کمک کارکنان و یا افراد بیرون از مجموعه شناسایی کنید و آنها را از بین ببرید.

 

بر حفظ مشتریان تمرکز کنید:

لازم است سازوکاری داشته باشید که اگر فردی تبدیل به مشتری شما شد، آنرا بعنوان مشتری دائمی حفظ کنید. روش هایی مانند باشگاه مشتریان در وفادارسازی مشتریان نقش مهمی دارند و می توانند در این موضوع به شما کمک کنند.

این آموزش رایگان را از دست ندهید:  دوره آموزش مجازی آشنایی با مدیریت تجربه مشتری

به تبلیغات دهان به دهان توجه کنید:

یکی از موضوعاتی که در بازاریابی پارتیزانی به آن توجه می شود، ویروسی شدن پیام تبلیغاتی است و اینکه تبلیغ ما بصورت دهان به دهان بین افراد مختلف بچرخد و از گروهی به گروه دیگر در فضای مجازی جابجا شود.

قبلاً هم در مطالب قبلی گفتیم که یکی از اصول مهم بازاریابی پارتیزانی خلاقیت است و هر چه خلاقیت یک کار تبلیغاتی بیشتر باشد احتمالاً ویروسی شدن آن بیشتر می شود.

 

همه فرصت ها را برای تبلیغات شناسایی کنید:

از هر فرصتی برای معرفی پیام تبلیغات بازاریابی پارتیزانی خودتان استفاده کنید و اجازه ندهید هیچ فضای مناسبی از بین برود.

این فرصت ها می تواند از آسانسور ساختمان شما گرفته تا میز پذیرش و ... از هر فرصتی برای معرفی استفاده کنید و لازم است پیش از اجرا این فرصت ها را شناسایی کنید تا بتوانید برنامه ریزی لازم برای استفاده از آنها را بکنید.

 

باز هم تاکید می کنم، اگر این موارد را رعایت نکنید و بدون آمادگی سازمان، اقدام به اجرای یک بازاریابی پارتیزانی یا کمپین تبلیغاتی بکنید، هر چقدر هم که این کمپین قوی باشد، در نهایت نمی تواند تاثیرگذاری مناسبی برای کسب و کار شما داشته باشد.


پیشنهاد می کنیم برای آشنایی بیشتر با تبلیغات و بازاریابی پارتیزانی در دوره مجازی بازاریابی و تبلیغات چریکی (پارتیزانی) که در وب سایت ایران آکادمی تهیه شده است شرکت کنید. در این دوره سعی شده با ارائه مثال های کاربردی و بصورت گام به گام، بازاریابی پارتیزانی را به مشتاقان حوزه تبلیغات آموزش دهد.

برای مشاهده توضیحات بر روی تصویر زیر کلیک نمایید:

تبلیغات چریکی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top