چگونه تبلیغات بیلبوردی اثربخش انجام دهیم؟

 

یکی از رسانه های تبلیغاتی که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، بیلبورد است. بیلبورد یکی از رسانه های تبلیغاتی محیطی است که برای شناساندن محصول و برند به مشتریان بالقوه می تواند مفید باشد. این رسانه حساسیت های خاص خودش را دارد و در صورتی که این حساسیت ها رعایت شود می تواند رسانه مناسبی برای تبلیغات باشد. البته این نکته هم حائز اهمیت است که این رسانه، در زمره رسانه های گران است.

 

تک بیلبورد تبلیغ نکنید.

همانطور که گفتیم بیلبورد رسانه گرانی است و به همین خاطر برخی از کسب وکار ها به سراغ بیلبورد نمی روند و برخی دیگر هم به خاطر گران بودن به تبلیغ بر روی یک یا دو بیلبورد بسنده می کنند. نکته مهم این است که برای اینکه این تبلیغ اثربخش باشد باید تعداد بیلبوردها را افزایش داد و مسلماً هزینه ها هم افزایش پیدا می کند.

البته این نکته را باید مد نظر داشت که نوع تبلیغ هم مهم است، بعنوان مثال یک فروشگاه، بیلبورد نزدیک فروشگاه را اجاره میکند و همین یک بیلبورد برایش کافی است اما زمانی که قرار است در یک اتوبان تبلیغات کنم، مسلماً یک بیلبورد در انبوه بیلبوردهای تبلیغاتی کافی نیست.

 
این مطلب را از دست ندهید:   بهترین روش تبلیغات برای جذب مشتری

تعداد کلمات استفاده شده در طرح بیلبورد مهم است.

بیشتر بیلبورد ها در خیابان ها و محل هایی است که اتومبیل ها در حال رفت و آمد هستند. پس مسلماً یک راننده نمی تواند یک متن طولانی روی بیلبورد را در حال رانندگی بخواند.

طبق بررسی ها در هر ثانیه امکان خواندن تنها یک کلمه وجود دارد و یک فرد در حال رانندگی نهایتاً 5 تا 6 ثانیه به بیلبورد و متن های شما می تواند توجه کند.

هرچه بتوانید در کلمات کوتاه تری مفهوم و پیام تبلیغاتی خودتان را منتقل کنید، موفق تر خواهید بود. این نکته را هم مورد توجه قرار دهید که در زمان حرکت مخاطب نمی تواند نوشته ریزی که در کنارهای بیلبورد مثل شماره تلفن و وایمیلی و آدرس سایت و ... هست را بخواند.

لذا معمولاً بیلبوردها، بخصوص بیلبوردهای داخل جاده را مکان مناسبی برای ایجاد کانالهای تعاملی با مشتری ها نمی دانند.

بعنوان نکته آخر این بند باز تاکید می کنم، نیازی نیست تمام بیلبوردتان را از متن پر کنید چرا که اثربخشی تبلیغ شما به صفر نزدیک می شود.

 

به سادگی توجه کنید.

در طراحی تبلیغات اصلی وجود دارد بعنوان فضای سفید. یعنی همواره سعی کنید در طرح های تبلیغاتی فضای تنفسی را در نظر بگیرید و از تمام مکان برای پر کردن اطلاعات و تصویر استفاده نکنید.

لذا پیشنهاد جدی می شود در طراحی بیلبورد تا حد امکان به سراغ طرح های ساده بروید. البته فراموش نکنید طراحی یک طرحی که ویژگی ها و مشخصه های سادگی را داشته باشد، آسان نیست و باید با طراح های حرفه ای کار کنید.


این مطلب را از دست ندهید:    6 نکته برای طراحی بهترین تبلیغات

 

جذابیت را فراموش نکنید.

اگر بتوانید از طرح سه بعدی استفاده کنید تبلیغات شما جذاب تر خواهد شد، البته این کار بر هزینه های تبلیغاتی شما اضافه می کند اما اثرگذاری و جلب توجه را هم افزایش می دهد.

نکته مهم این است که اگر قرار است این هزینه را انجام دهید، حتماً به حذابیت آن هم فکر کنید، خیلی از تبلیغ ها را می بینیم که طرح های سه بعدی استفاده کرده اند و تصویر از بیلبورد بیرون زده اما این تصویر ها اصلا جذاب نیستند.

برای اینکار اگر بتوانید تصویر را مرتبط با شعار تبلیغاتی و متن بیلبورد انجام دهید، عالی می شود.

تبلیغات محیطی

از اندازه فونت ها و نوشته ها مطمئن شوید.

معمولاً پیشنهاد می شود قبل از چاپ طرح بیلبورد، ان را در اندازه یک کارت ویزیت چاپ کنید و با فاصله یک دست به آن نگاه کنید. اگر در یک نگاه همه چیز مشخص بود و نوشته ها قابل خواندن است، پس طرح شما از نظر فونت و اندازه نوشته مشکلی ندارد.

البته به شما پیشنهاد می کنم این امتحان را به فرد دیگری واگذار کنید، چرا که شما با متن طرح آشنا هستید و مطمئناً سریعاً می توانید آنرا بخوانید، اما فردی که از موضوع تبلیغ شما آگاه نیست شاید نتواند در یک نگاه نوشته های روی کارت را بخواند و اگر اینطور بود حتماً نسبت به تغییر نوشته اقدام کنید.

.


اگر تمایل دارید با اصول حرفه ای و کاربردی تبلیغات و اصول تبلیغات پارتیزانی که بر مبنای خلاقیت است، بخوبی آشنا شوید و تبلیغات عالی تهیه کنید، حتما در دوره آموزشی بازاریابی و تبلیغات پارتیزانی شرکت کنید

تبلیغات چریکی

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top