قیف فروش چیست؟


تصور کنید شما به عنوان فروشنده هر روز به 10 مشتری بالقوه تماس می گیرید، 5 نفر از این افراد تمایل به برگزاری جلسه حضوری و کسب اطلاعات بیشتر دارند و از این 5 نفر شما موفق می شوید محصولتان را به یک نفر بفروشید. این موضوع در حوزه فروش به قیف فروش شناخته می شود.

عبارت قیف فروش به این خاطر انتخاب شده است که در هر مرحله از فرآیند فروش و مذاکره با مشتری احتمالی، تعدادی از این مشتری ها ریزش می کنند.

قیف فروش

 

مطمئنا حالت رویایی هر کسب و کاری این است که قیف فروش به سمت استوانه ای شدن سوق پیدا کند، یعنی تعداد بیشتری از مشتری ها بالقوه تبدیل به مشتری بالفعل و خریدار بشوند.

قیف فروش می تواند ابزار بسیار مناسبی برای تحلیل کسب و کار و همچنین هدف گذاری برای توسعه و پیشرفت باشد که در مطالبی جداگانه بیشتر در خصوصش صحبت می کنیم و آن را بیشتر توضیح می دهیم. (اگر می خواهید به صورت کامل قیف فروش را بیاموزید، لینک روبرو را دنبال نمایید: دوره آموزشی قیف فروش یا Sales Funnel (تبدیل مشتری راغب به خریدار)

 

به مثال ابتدای مطلب برگردیم، شما با نرخ موفقیت 10% در کار فروشندگی پیش می روید، یعنی انتهای قیف فروش شما، از هر 10 مشتری، 1 مشتری به خریدار تبدیل می شود و کاری که شما باید انجام دهید تا فروش بیشتر داشته باشید، افزایش نرخ موفقیت است. برای توسعه، شما باید این میزان را بالا ببرید که دو راه در پیش رو دارید:

گام اول: با یادگیری و بهبود روش های مذاکره و فروش، بتوانید تعداد افراد بیشتری را به خرید متقاعد کنید، به عنوان مثال شما با یادگیری مهارت های ارتباط تلفنی موثر، تلاش می کنید تعداد 5 ملاقات حضوری را به 7 ملاقات یا بیشتر افزایش بدهید و از طرفی با یادگیری مهارت های فروشندگی حرفه ای و اصول متقاعدسازی سعی می کنید تعداد افراد بیشتری را به خرید متقاعد کنید. خیلی از فروشنده ها با همین روش توانسته اند مشتریان بیشتری داشته باشند و محصول بیشتری را بفروشند.

در این گام کافیست بتوانید بر روی معرفی محصول و تکنیک هایی که می تواند فروش شما را افزایش دهد کار کنید و بهتر با مشتری ارتباط برقرار کنید که به نهایی شدن فروش نزدیک شوید.

 

این مطلب را از دست ندهید:   متقاعدسازی چیست و چگونه دیگران را متقاعد کنیم؟

 

گام دوم: باید تعداد ورودی قیف را بیشتر کنید. فرض کنید شما در طول روز با همان 10 مشتری احتمالی ارتباط می گیرید و تماس برقرار می کنید، حال اگر بتوانید راندمان کاری خودتان را بالا ببرید و تعداد تماس ها را به 20 افزایش بدهید، تعداد مشتری نهایی شما از 1 به 2 تبدیل می شود و در نهایت فروش شما هم افزایش می یابد.

برای اینکه بتوانید ورودی قیف را افزایش دهید راهکارهای مختلفی را با توجه به کسب و کارتان می توانید امتحان نمایید. به عنوان مثال اگر کار فروش تلفنی دارید و به لیستی از مشتریان زنگ می زنید، می توانید با یک برنامه ریزی و تلاش بیشتر تعداد این تماس ها را افزایش دهید و اگر یک فروشنده فروشگاهی هستید، می توانید با استفاده از تبلیغات ورودی فروشگاه خودتان را بیشتر کنید.

البته این نکته را هم باید مورد توجه قرار داد که صرف انجام دادن تبلیغات با هر روشی نمی تواند برای شما مشتری بیشتر بیاورد، برای تبلیغات باید حساب شده کار کنید تا با توجه به هزینه ای که می کنید، حداکثر خروجی را داشته باشید.

بهترین گزینه این است که بتوانید از هر دوگام استفاده نمایید که لازمه این افزایش از مسیر یادگیری و مدیریت بهتر می گذرد. تا مادامی که بر روی خودتان و یادگیری و توانمندی های خودتان سرمایه نکنید نمی توانید موفق باشید. میزان رشد کسب و کار شما ارتباط مستقیم با رشد شخصی شما دارد. شما باید برروی توانمندی های خودتان کارکنید تا بتوانید کسب و کارتان را بهتر مدیریت کرده و نتایج بهتری بدست بیاورید.

دوره هنر متقاعدسازی در مذاکره و فروش می تواند به شما در بالا بردن تعداد مشتریان نهایی کمک کند، برای مشاهده توضیحات دوره، بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

متقاعد کردن

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-37713662
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام فیسبوک

Top