ایده های خریدی که منتشر می شوند، برنده اند.

 

یک نام تجاری یا یک محصول جدید، چیزی بیش از یک «ایده ی خرید » نیست. احتمال موفقیت ایده های خریدی که منتشر می شوند، بیش از ایده هایی است که پخش نمی شوند. من ایده های خریدی که انتشار می یابند را ایده های ویروسی می نامم.

عطسه کنندگان، عامل اصلی انتشار یک ایده ی ویروسی هستند. این افراد کسانی هستند که مزیت هایی را که در محصول یا خدمت جدیدی می بینند، برای همکاران، دوستان و یا آشنایان خود بازگو می کنند. عطسه کنندگان، کسانی هستند که انتشار ایده های ویروسی را آغاز کرده و آن را توسعه می دهند. نوجویان یا تطبیق پذیران اولیه ممکن است اولین نفراتی باشند که محصول شما را می خرند، اما اگر از گروه عطسه کنندگان نباشند، ایده ی خرید محصول شما را منتشر نمی کنند. ممکن است این اعتبار را هم نداشته باشند که ایده ی خرید محصولی را گسترش دهند. در هر حال وقتی که زمان پخش ایده ی خرید یک محصول فرا می رسد، آنها کاری از پیش نمی برند.


این مطلب را از دست ندهید: 3+1 روش برای متقاعد کردن دیگران

هر بازاری عطسه کنندگان معدودی دارد. آنها اغلب، و نه همیشه، از دسته ی تطبیق پذیران اولیه هستند. یافتن و ایجاد انگیزه در این افراد، گامی حیاتی در پخش یک ایده ی ویروسی است.

پس چگونه باید ایده ی خریدی ایجاد کرد که گسترش یابد؟ سعی نکنید محصولی همگانی تولید کنید، زیرا محصولی خواهد شد برای هیچ کس. همه ی محصولات همگانی ساخته شده اند. عطسه کنندگان این بازارهای وسیع، امکان انتخاب بسیار زیادی دارند، از رضایت زیادی برخوردارند و احتمال این که توجه آنها را جلب نمایید، کم است.

 

این مطلب را از دست ندهید: انواع بازاریابی پرکاربرد

 

برای رسیدن به هدف باید به جای یک بازار وسیع، یک یاخته ی بازار (گوشه بازار) را هدف قرار دهید. در یک یاخته ی بازار می توانید هدفی بزرگ را به تکه های کوچکتری تقسیم نمایید و یک ایده ی ویروسی را آنقدر در کانون توجه قرار دهید که همه ی آن قسمت کوچک بازار - که به کالای شما واکنش نشان میدهد - را پوشش دهد. تطبیق پذیران اولیه ی این یاخته ی بازار، اشتیاق بیشتری برای شنیدن سخنان شما دارند. عطسه کنندگان این یاخته، تمایل بیشتری به صحبت در مورد کالای شما دارند. بهتر از همه این که این بازار به اندازه ی کافی کوچک است که عطسه کنندگان آن بتوانند یک ایده ی ویروسی را گسترش دهند و شما بتوانید به توده ی مردم آن بازار برسید.

لذا اگر خوب عمل کنید و خوش شانس باشید، ایده ی خرید محصول شما پخش می شود. پس از آن که این محصول یا خدمت، یاخته ی اصلی بازار را پوشش داد، در جهت انتشار در بازارهای انبوه گسترش می یابد.

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32943957
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top