مذاکره موفق در فروش بیمه

 

رادیو آموزش:

موضوع: مذاکره فروش در بیمه

با بیان محمد مظهری

فایل صوتی را میتوانید در زیر گوش نمایید یا آنرا دانلود کنید

 

متن فایل صوتی بالا:

 

"یاد خدا آرام بخش قلب ها است".

 دوستان و همراهان عزیز من در سراسر کشور سلام. شب زیباتون به خیر. محمد مظهری هستم، مدرس و متخصص فروش بیمه های زندگی در کشور و در این فایل صوتی رایگان می خواهم کلیدی را به شما بدهم که راهگشای تمام قفل های مذاکرات و پرزنت های شما است و با داشتن این کلید می توانید در تمام مذاکرات خودتان پیروز و سربلند بیرون بیایید.

 

از آنجایی که من اعتقاد دارم این تکنیک ها و روش های فروش نیست که باعث موفقیت می شود و یه عامل بسیار بزرگتری از تکنیک می تواند انسان را موفق کند، اسم آن باور است. یک فروشنده موفق که خودش را باور دارد، توانایی هایش را باور دارد و باور دارد که می تواند به مردم ایران خدمت کند. یک فروشنده موفق دیگر تکنیکی عمل نمی کند که به مردم احترام بگذارد. آن مردم را در درون دوست دارد.

 

 این تکنیک نیست که به یک خریدار احتمالی لبخند بزنم که آن هم لبخند بزند. این باید یک حس باشد . این باید یک عشق باشد. این باید از درون انسان بجوشد. دوست داشتن مردم، عاشق مردم بودن و احترام گذاشتن به مردم در قالب تکنیک نیست که من بگویم چون می خواهم بیمه بفروشم یک ماسک روی صورتم بگذارم بعد با این ماسک لبخند بزنم و این فرد را مجاب کنم که این بیمه را از من بخرد و مطمئن باشید، اصلا شک نکنید مردم خیلی خیلی سریع تر از این فرکانس های شما را دریافت می کنند. اینکه ما بخواهیم با فیلم بازی کردن، با نقش بازی کردن بیمه بفروشیم.

 یک قدرتی در تمام انسان ها وجود دارد که بهش می گویند "حس ششم". که آن حس ششم کامل این موضوع را درک می کند. دوست عزیز من، مردم کامل این موضوع را می فهمند. حس ششم آنها این را می فهمد. به همین دلیل است که تکنیک های فروش همیشه جواب نمی دهند. ما اگر می خواهیم فروشنده خوبی باشیم باید عاشق مردم باشیم، باید مردم را دوست داشته باشیم نه به خاطر اینکه به ایشان بیمه بفروشیم. به خاطر اینکه آنها بنده های خدا هستند و آدم های دوست داشتنی هستند که لایق احترام اند. همان طور که ما خودمون دوست داریم مورد احترام دیگران باشیم. اگر ما این دید و باور را داشته باشیم، خود به خود به مردم می خندیم و لبخند همیشه تو لبهامان هست. خود به خود به مردم احترام می گذاریم. خود به خود مردم را تشویق می کنیم به پیشرفت. خود به خود نکات مثبت مردم را بهشون می گوییم و این اولین اصل موفقیت در فروش است.

 

دوست عزیز من اگر با این دیدگاه که داری مخ افراد را می زنی و بیمه می فروشی.. تو به درد کار فروش نمی خوری گل من! به خاطر اینکه نماینده ای که احساس می کند دارد گوش می برد یا دارد مخ طرف را می زند این فرد هیچگاه موفق نمی شود. اگر می خواهی موفق شوی در کار فروش، اولین قانون این است که مردم را دوست داشته باشی. دومین باور این است که بیمه ای که داری ارائه می دهی بسیار بسیار ارزشمند باشد و تاثیر فوق العاده ای در زندگی آن فرد می گذارد. ما باید باورمان این باشد، مخاطب که دارد بیمه را از ما می خرد باید چندین برابر پولی که پرداخت می کند، خدمات بگیرد، نتیجه بگیرد.

 

اگر می خواهی فروشنده حرفه ای شوی، بهتون توصیه می کنم سراغ محصول یا خدماتی نرو که خودت بهش اعتقادی نداری. صرف اینکه پول دربیاوری و بفروشی. سراغ برندهایی برو که ایمان داری. سراغ بیمه ای برو که خودت استفاده کردی و ازش راضی هستی و کیفیت زندگی افراد را ببرد بالا.

 

بد نیست خاطره ای را خدمت شما بگویم. حدود یک سال قبل یک کارمند فروش تلفنی داشتم. یک لیست مشتری های بالقوه داده بودم که جهت وقت ملاقات حضوری قرار بگیرد. چند روزی گذشت. من هم دفتر بودم اما اصلا موفق نمی شد تا اینکه خیلی عصبانی و ناراحت به من گفت چند روز است دارم تماس می گیرم اما دریغ از یک قرار. علت چه چیزی است؟ جلوی خود ایشان در عرض یک ساعت 9 قرار حضوری ست کردم. خیلی تعجب کرد و پرسید: آخه چطوری امکان دارد. من هم صدایم خوب است، هم همین متن هایی که شما گفتید را می گویم چرا جواب نگرفتم؟ گفتم وقتی این ثبت را جلویت گذاشتی تا تماس بگیری چه حسی داشتی؟ گفت هیچ حسی نداشتم چون چند نفر غریبه بودند می خواستم قرارهایم را بگیرم. گفتم خب تفاوت در همین جا است. من وقتی تماس می گیرم تصور می کنم این افراد خانواده من هستند. این پدرم است، این یکی مادرم است. این عموی من است. این برادر من است. آیا این بیمه را من به خانواده خودم هم می دهم. اگر آره، پس آنها هم به من قرار می دهند.

شاد، موفق و سربلند باشید.

 


 

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top