اصلی کاربردی در متقاعدسازی مشتریان

ویدئو آموزش 39

شاید بتوان به جرات گفت همه ما انسانها در ارتباط با دیگران سعی در متقاعدسازی مخاطب داریم

و تلاش می کنیم مخاطب را نسبت به گفته خودمان، ایده و یا محصولی که می فروشیم متقاعد کنیم.  در این مسیر، یعنی متقاعد سازی می بینیم برخی موفق تر از دیگران هستند و براحتی می توانند مخاطب خودشان را متقاعد کنند. متقاعد کردن دیگران یک رویا و علاقه دست یافتنی برای همه انسان ها است. اما این امر برای فروشنده ها و صاحبان کسب و کار اهمیت ویژه ای دارد.

 

به همین خاطر یادگرفتن نکته ها و تکنیک های متقاعدسازی برای همه به خصوص فروشنده ها مهم و کاربردی هست

در ویدئو زیر یک نکته کوتاه اما مهم در متقاعدسازی را توضیح داده ام، آنرا مشاهده نمایید.

 

 

ویدئو فوق بخشی کوتاه از دوره مجازی هنر متقاعد سازی در فروش و مذاکره می باشد.

 متقاعد سازی

متن ویدئو بالا.

 

در این فصل می خواهم یک اصل کاربردی اما خیلی ساده را به شما عرض بکنم.

در درس قبلی هم به این مبحث کوچک اشاره کردم. یک مبحثی که ما انسان ها به آن خیلی توجه می کنیم این است که خودمان را ملزم می کنیم که اگر چیزی را از کسی دریافت کردیم حتما آن را جبران بکنیم.

مطمئنا در خانواده های شما هم است . اگر فردی برای شما یک کادویی را به یک مناسبتی بیارد شما خودتان را ملزم می کنید که در یک مناسبت دیگری یک کادویی شبیه آن و هم قیمت آن یا حتی بهتر از آن را برای آن فرد هدیه بگیرید.

 

در درس قبلی گفتم وقتی شما به عقاید یک فردی احترام می گذارید، آن فرد در ناخودآگاه خودش، خودش را ملزم می کند که آن هم به عقاید شما احترام بگذارد، به خواسته های شما احترام بگذارد. پس انسان ها ذاتا دوست دارند و خودشون را ملزم می کنند که فردی که کاری برایشان انجام داده است برای آن فرد جبران بکنند. حالا این در اصل متقاعد سازی می تواند به شما کمک بکند.

 

چند تا نکته را هم باید رعایت بکنید تا برویم سراغ چند تا مثال. اولین نفر باشید در یک مذاکره یا ارتباط، سعی کنید شما اولین نفری باشید که یک چیز اضافی را به فرد مقابلتان می دهید. دقت کردید می روید به یک فروشگاه مواد غذایی، می خواهید یک محصول خاصی بخرید مثلا یک شیرینی خاصی بخرید. شک دارید این شیرینی را بخرم یا نه؟ قیمتش گرون است. آن فروشنده یک شیرینی به شما می دهد بخورید ، اگر خوشتان نیامد نخرید. یک جورایی آن فرد به شما چیزی را داده که شما خودتان را یک جورایی ملزم می کنید که باید این شیرینی را بخرم و معمولا در 99 درصد اوقات شما آن شیرینی را می خرید.

 

پس اگر در یک ارتباطی هستید و می بینید آن موقعیت برای فرد مقابل شما هم هست سعی کنید شما نفر اول باشید که چیزی را به آن فرد اعطا می کنید. نحوه این ارائه مهم است. چطور دارید این کار را انجام می دهید. خیلی اوقات چیزهای خیلی کوچک می تواند به شما کمک بکند اما . نحوه این ارائه مهم است.

 

در خصوص این ارائه، مثالی را در اسلاید بعدی برای شما خواهم زد و نکته بعدی این است که مطمئن باشید که این هدیه ای که دارید می دهید یا کاری که انجام می دهید غیرمنتظره است. اگر این کار را غیر منتظره انجام دهید مخاطب شما یک جوری شگفت زده می شود و هیجان آور خواهد بود این اتفاق برایش و دوست دارد خیلی سریع تر جبران بکند، خیلی سریع تر می تواند آن را متقاعد بکند اما آمدند و یک آزمایشی انجام دادند.

 

من این مطلب را جایی می خواندم که انعام های یک پیش خدمت را بررسی کردند که چطور می تواند یک پیش خدمت انعام های بیشتری را بگیرد. امتحان کردند وقتی یک پیش خدمت یک شکلات به مشتری هایی که سر میز نشسته بودند می داد سه درصد احتمال دریافت انعامش بیشتر افزایش پیدا می کرد. اما وقتی دو تا شکلات به آن افراد می داد چهار درصد انعامش افزایش پیدا می کرد. حالا اگر این فرد به یک حالت خاص شکلات دوم را می داد یا شکلات ها را می داد، مثلا بررسی که کردند این بود که شکلات اول را می داد، برمی گشت و می گفت عمو یک شکلات دیگر هم تقدیم مهمانان عزیز. 23 درصد میزان انعامش افزایش پیدا می کرد. پس ببینید با یک هدیه خیلی ساده و با یک کار خیلی ساده، یک پیش خدمت می تواند انعامش را تا 23 درصد افزایش بدهد. پس شما هم باید بگردید و دنبال راه کارهایی که بتوانید از این اصل ساده و اصل کوچک استفاده بکنید و متقاعد بکنید مشتریان و مخاطبین خودتان را.

 


متقاعد سازی

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top