دانلود متن استاندارد ISO 10006:2003


استاندارد ایزو 10006 استاندارد راهنما برای مدیریت کیفیت در پروژه ها است که توسط سازمان بین المللی ایزو  تدوین شده است.

هدف از تدوین این استاندارد ارائه راهنمایی هایی در خصوص کاربرد مدیریت کیفیت پروژه ها می باشد. این مدرک طرح کلی اصول و رویه های مدیریت کیفیت را ارائه می نماید، که اجرای آنها مهم بوده و در راستای دستیابی به اهداف کیفیت در پروژه ها دارای اثر زیادی هستند.

این مدرک راهنمای مکمل استاندارد ایران - ایزو ۹۰۰۴ می باشد این راهنمایی ها برای گستره وسیعی از مخاطبان تنظيم شده و در پروژه های مختلفی، از کوچک تا بزرگ، از ساده تا پیچیده، از یک پروژه مستقل تا پروژه ای که جزئی از یک برنامه یا سبد پروژه ها است، کاربرد دارد.

کاربرد این راهنما برای کسانی است که در مدیریت پروژه ها دارای تجربه هستند و نیاز دارند اطمینان حاصل کنند، سازمان آنها اصول و رویه های مذکور در سری استانداردهای ایران - ایزو ۹۰۰۰ را اجرا کرده است. همچنین کسانی که در مدیریت کیفیت تجربه دارند در استفاده از دانش و تجربه خود در پروژه ها ملزم به تعامل با سازمان های پروژه هستند. به صورتی غیر قابل اجتناب، برخی از گروه ها بسیاری از جزئیات را در راهنمایی ها غیر ضروری تشخیص می دهند، در حالیکه ممکن است برخی از مخاطبان به این جزئیات وابسته باشند.

 کاربرد مدیریت کیفیت در پروژه ها دارای دو جنبه شناخته شده است: یکی فرایندهای پروژه و دیگری محصول پروژه، برآورده نشدن هر یک از این دو جنيه، تأثیرات بسیار مهمی بر محصول پروژه، مشتری پروژه و سایر طرف های ذینفع و سازمان پروژه خواهد داشت این جنبه ها همچنین تأکید می کنند که دستیابی به اهداف کیفیت از مسئولیت های مدیریت رده بالای سازمان است و نیازمند تعهد برای دستیابی به اهداف کیفیت است به صورتی که در تمام سطوح سازمان دخیل در پروژه، رسوخ نماید.

 البته بایستی در سطح، مسئولیت فرآیندها و محصولات فعالیت های خود راه حفظ کند. ایجاد و نگهداری کیفیت فرایند و محصول در یک پروژه، مستلزم رویکردی سیستماتیک است. بایستی هدف این رویکرد به گونه ای باشد که اطمینان حاصل شود نیازهای تصریحی و تلویحی مشتری، درک و برآورده شده باشد، نیازهای سایر افراد ذینفع درک و مورد ارزیابی قرار گرفته شده و خط مشی کیفیت سازمان مبدأ"، برای استقرار در مدیریت پروژه، مورد توجه قرار گیرد

متن استاندارد ISO 10006  را می توانید از لینک زیر دانلود نمایید.

دانلود

 

مطالب مرتبط

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید
عبارت تصویر زیر را بازنویسی کنید. واضح نیست؟

 

لیست دوره های آموزشی

لیست دوره های مجازی در حوزه های مختلف کسب و کار و موفقیت فردی.

باشگاه مشتریان و راهنما

راهنمایی برای استفاده بهتر از آموزشها و اطلاعات عضویت در باشگاه مشتریان ایران آکادمی.

درخواست دوره آموزشی

دوره هایی که مایل هستید در ایران آکادمی برگزار شود را به ما بگویید.

ثبــــت نــــام

در ایران آکادمی به رایگان عضو شوید و از دوره های رایگان استفاده کنید.

دوره آموزشی رایگان

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید

نام
ایمیل

تدریس در ایران آکادمی

اگر در حوزه خاصی تخصص دارید، محتوای آموزشی تهیه کنید و با ارائه آن در ایران آکادمی درآمد کسب نمایید.

برای مشاهده جزئیات بر روی باکس زیر کلیک نمایید.

درخواست تدریس در ایران آکادمی

درباره ما

ایران آکادمی بستری مجازی است برای یادگیری و یاد دادن.
در ایران آکادمی آموزش های مجازی و کاربردی در حوزه های مختلف کسب و کار و بهبود مهارت های فردی تهیه شده است تا علاقه مندان به یادگیری بتوانند به ساده ترین شکل ممکن به آموزش های کاربردی دسترسی داشته باشند.
025-32921804
ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

تلگرام آپارات اینستاگرام

Top