کارکنان سازمان های مشتری مدار چه ویژگی هایی دارند؟

کارکنان سازمان های مشتری مدار چه ویژگی هایی دارند؟

توسط / مشتری مداری / چهارشنبه, 08 شهریور 1396 ساعت 11:52

در درس و مطلب قبلی ویژگی های مدیران مشتری مدار را برشمردیم و گفتیم این موارد حداقل مواردی است که یک مدیر مشتری مدار باید داشته باشد. (برای مشاهده درس مربوط به ویژگی های مدیران مشتری مدار اینجـــــــــــــا کلیک نمایید)

در کنار مدیران مشتری مدار، برای داشتن یک سازمان مشتری مدار، باید کارکنان مشتری مدار نیز داشته باشیم. در این مطلب به ویژگیهای کارکنان مشتری مدار می پردازیم.

یکی از مهمترین ویژگی های این افراد مردم دار بودن است. کارکنان مشتری مدار، مردم را دوست دارند و بالطبع در کنار آن مشتری ها هم از مردم هستند. برای آنها فرقی نمیکند که مشتری از انها خرید می کند یا نه، آنها به مشتری ها احترام می گذارند.

 

همیشه جانب مشتری را می گیرند.

 

به سوالات مشتری ها به درستی و با دقت پاسخ می دهند. این افراد اجازه می دهند مشتری بصورت کامل سوالاتش را پرسیده و سپس به سوالات مشتریان به صورت کامل و صحیح پاسخ می دهند به گونه ای که مشتری پاسخش را دریافت کند.

 

یک ویژگی مشترک این افراد، خوب و حرفه ای گوش دادن است. آنها به صحبت های مشتریان با دقت گوش می دهند و اجازه نمی دهند عواملی مانند گوشی موبایل، دوستان، تلویزیون و ... مانع این گوش دادن بشود.

 

کارکنان مشتری مدار به ظاهر و لباس خودشان توجه ویژه ای دارند. در یک کلام آنها شیک پوش هستند.

 

خوش صحبت هستند،  سعی می کنند باتمرین لحن و بیانی زیبا و کلامی واضح داشته باشند.

 

 

پیشنهادی می کنم اگر می خواهید بیان و کلام خوبی و عالی داشته باشید، در دوره فن بیان و ارتباطات کلامی شرکت کنید

برای ثبت نام  در این دوره اینجــــــــــــــــــا کلیک نمایید

 

امپاتی را می شناسند. آنها خودشان را در جای مشتری می گذارند  و می گویند اگر من جای او بودم دوست داشتم چه رفتاری را ببینم و چه محصولی را بخرم؟

 

بیشتر از اینکه به فکر فروش و کسب درآمد باشند سعی می کنند به مشتری ها و مردم خدمت کنند. آنها اگر بدانند محصولشان به درد مشتری نمی خورد، سعی در فروش محصول نمی کنند، بلکه مشتری را راهنمایی می کنند که چه محصولی برایش مناسب تر است.

 

همواره سعی می کنند پا فراتر از انتظارات مشتری بگذارند. (برای آشنایی و مطالعه بیشتر اینجــــــــــا کلیک نمایید)

 

آنها مشتری را مهمان می دانند و همواره سعی می کنند به گونه ای رفتار کنند که کاملاً مشخص باشد که مشتری در اولویت کارها آنها است.

 

موارد فوق حداقل مواردی است که یک کارمند و یا فروشنده مشتری مدار باید بداند. مطمئنا کارکنان زمانی این موارد را رعایت می کنند و مشتری مدار خواهند بود که مدیرشان نیز فردی مشتری مدار باشد. اولین گام برای داشتن کارکنان و فروشندگانی مشتری مداری، بودن مدیرانی مشتری مدار است و پس از آن ارائه آموزشهای تخصصی مشتری مداری به کارکنان. کارکنان و فروشندگانی که در کنار مدیران مشتری مدار باشند و آموزشهای مشتری مداری را هم دیده باشند مطمئنا می توانند به خوبی با مشتری رفتار کرده و میزان فروش سازمان را بیشتر کنند.

 

 مشتری مداری

 

نویسنده

مجتبی شیخ علی

مجتبی شیخ علی

من مجتبی شیخ علی، مربی و مشاور ارتباطات، مذاکره و مدیریت کسب و کار هستم.
زمان زیادی را صرف تولید محتوا می کنم و ایران آکادمی و بلاگ بخش مهمی از زندگی من هستن (-:

نظر دادن

تب ساز مشتری مداری

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید


ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ایران آکادمی می‌باشد. قوانین این وب سایت، مبتنی بر قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران است. © ۱۳۹۶

Please publish modules in offcanvas position.