مدیران شرکت های مشتری مدار چه ویژگی هایی دارند؟

مدیران شرکت های مشتری مدار چه ویژگی هایی دارند؟

توسط / مشتری مداری / سه شنبه, 07 شهریور 1396 ساعت 11:44

در درس قبلی  به ویژگیهای سازمان های مشتری مدار پرداختیم و برخی از مهمترین ویژگی های این سازمان ها را برشمردیم، (این مطلب را می توانید از اینجـــــــــــا مطالعه نمایید)

در این مطلب به این موضوع می پردازیم که مدیران مشتری مدار چه ویژگی هایی دارند که می توانند سازمان های مشتری مدار را ایجاد کنند.

 برای این مدیران مشتری و خواسته های مشتری همواره مهم و در اولویت است، آنها بصورت کاملا جدی به نیازهای مشتریان توجه می کنند و همیشه مراقب هستند که نهایت احترام به خواسته های مشتریان گذاشته شود.

 

 آنها با تمام تلاش و توان به مشتری ها خدمت می کنند و این فرهنگ را در سازمانشان نهادینه میکنند. شاید دیده باشید مدیری را که شخصا برای انجام کارهای شما پیگیر می شود. آنها نهایت احترام را به تمام مشتریان سازمان (داخلی و خارجی) می گذارند.

 

 این مدیران تلاش می کنند در مشتریان حس برنده بودن را ایجاد کنند. آنها تلاش می کنند زمانی که مشتری از سازمانشان بیرون می رود، حس موفقیت و لذت بخشی را داشته باشد

 

پیشنهادی می کنم برای آشنایی بیشتر با موضوع تجربه مشتریان، در دوره مجازی و رایگان مدیریت تجربه مشتریان شرکت نمایید.

برای ثبت نام رایگان در این دوره اینجــــــــــــــــــا کلیک نمایید

 

 

 مانع اظهارات و رفتارهای مخرب در ارتباط با مشتریان می شوند، آنها اگر مشاهده کنند فردی در سازمانشان با مشتری رفتار نامطلوبی دارد، سریعاً اقدام کرده و با احترام به طرفین بحث را تمام می کند.

 

 این مدیران همواره تلاش می کنند ظرفیت انتقادپذیری سازمان را بالا ببرند، با این کار مشتریان راحت تر انتقادات و پیشنهادات خودشان را به سازمان مطرح می کنند و مدیران می توانند از این نظرات و پیشنهادات برای پیشبرد امور سازمان استفاده کنند.

 

 مدیران مشتری مدار، علاوه بر بالا بردن ظرفیت انتقادپذیری سازمان، مشتری ها را نیز ترغیب به ارائه شکایات و پیشنهادات می کنند، تا بتوانند بیشتر بهره و استفاده را از نظرات مشتریان ببرند. بسیاری از سازمانها به شدت از انتقادات و شکایات مشتری ها استقبال می کنند و هدیه های مورد توجهی را به شکایت کنندگانی که نظرات مطلوبی را منتقل می کنند اهدا می کنند.

 

 مدیران مشتری مدار، مدیران پاسخگویی هستند، آنها به نظرات و شکایت مشتریان بخوبی و به سرعت پاسخ می دهند. این مدیران سعی می کنند سازمانی پاسخگو در قبال مشتریان ایجاد کنند.

 

 این مدیران، از اشتباهاتی که مرتکب می شوند فرار نمی کنند و همواره سعی می کنند پاسخگوی اشتباهات خودشان باشند، به عبارتی دیگر، آنها به شدت مسئولیت پذیر هستند.

 

موارد فوق حداقل مواردی است که بایستی در فردی باشد تا بتوان او را بعنوان مدیری مشتری مدار شناخت. می توانید مواردی که در شما وجود ندارد را به مرور تقویت کنید تا شما هم مدیری  مشتری مدار، به معنای واقعی باشید.

 

به نظر شما چه موارد دیگری می توانیم به ویژگی های مدیران مشتری مدار اضافه کنیم؟

 

مشتری مداری 

 

نویسنده

مجتبی شیخ علی

مجتبی شیخ علی

من مجتبی شیخ علی، مربی و مشاور ارتباطات، مذاکره و مدیریت کسب و کار هستم.
زمان زیادی را صرف تولید محتوا می کنم و ایران آکادمی و بلاگ بخش مهمی از زندگی من هستن (-:

نظر دادن

تب ساز مشتری مداری

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید


ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ایران آکادمی می‌باشد. قوانین این وب سایت، مبتنی بر قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران است. © ۱۳۹۶

Please publish modules in offcanvas position.