مشتری مداری

مشتری مداری (7)

تصمیم گرفتم در این مطلب برای مفهوم تر شدن درس های قبلی نمونه هایی از مشتری مداری افراد و شرکت ها را ارائه کنم. این داستان ها می تواند راهنمای خوبی برای پیشرفت و بهبود وضع مشتری مداری ما و سازمان ما باشد.

در درس و مطلب قبلی ویژگی های مدیران مشتری مدار را برشمردیم و گفتیم این موارد حداقل مواردی است که یک مدیر مشتری مدار باید داشته باشد. (برای مشاهده درس مربوط به ویژگی های مدیران مشتری مدار اینجـــــــــــــا کلیک نمایید)

در کنار مدیران مشتری مدار، برای داشتن یک سازمان مشتری مدار، باید کارکنان مشتری مدار نیز داشته باشیم. در این مطلب به ویژگیهای کارکنان مشتری مدار می پردازیم.

در درس قبلی  به ویژگیهای سازمان های مشتری مدار پرداختیم و برخی از مهمترین ویژگی های این سازمان ها را برشمردیم، (این مطلب را می توانید از اینجـــــــــــا مطالعه نمایید)

در این مطلب به این موضوع می پردازیم که مدیران مشتری مدار چه ویژگی هایی دارند که می توانند سازمان های مشتری مدار را ایجاد کنند.

گاهاً در برخی از سازمان ها می بینیم و می شنویم که برخی از افراد می گویند: ما که با مشتری در ارتباط نیستیم، یا مشتری مداری وظیف واحد بازاریابی است و به ما ربطی ندارد.

 

 

در مطلب قبل در خصوص نردبام یا پلکان وفاداری مشتری صحبت کردیم، در این مطلب کوتاه سه تعریف پایه ای دیگر را مرور می کنیم. قطعا این تعاریف در درک بهتر مهارت های مشتری مداری به ما کمک خواهد کرد.

 

زمانی که یک مشتری به کسب و کارشما مراجعه می کند و قصد خرید دارد، از قبل نیازهایش را مشخص کرده است. یعنی هر مشتری یکسری نیازهایی دارد که این نیازها دلایلی شده اند که او به سراغ شما و محصولات شما بیاید.

مشتری مداری - شنبه, 04 شهریور 1396 ساعت 10:30

پلکان وفاداری مشتریان

 

در درس قبل در خصوص مشتری و تعریف مشتری صحبت کردیم، در این مطلب به یکی از تعاریف و مباحث مهم مشتری مداری و بازاریابی بانام پلکان یا نردبام وفاداری مشتریان می پردازیم.

از اهداف مهم در کسب و کارها داشتن مشتریان وفادار است، مشتریانی که سازمان را ترک نمی کنند، خرید فراوان می کنند و علاوه بر اینها دیگران را هم به سازمان ما دعوت می کنند.

سم والتون میگه تنها یک رئیس وجود دارد.   مشتــــری.   او می تواند هر کسی در شرکت، از مدیرعامل گرفته تا پائین را اخراج کند تنها با خرج کردن پولش در جایی دیگر.

تب ساز مشتری مداری

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید


ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ایران آکادمی می‌باشد. قوانین این وب سایت، مبتنی بر قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران است. © ۱۳۹۶

Please publish modules in offcanvas position.