تعریف مدیریت کیفیت Quality Management چیست؟

تعریف مدیریت کیفیت Quality Management چیست؟

توسط / مدیریت کیفیت / پنج شنبه, 02 شهریور 1396 ساعت 10:20

 

در درس های گذشته از تاریخچه کیفیت و مدیریت کیفیت مقداری صحبت کردیم. یکی از مقوله های مهم که امروزه نیز به آن اهمیت فراوانی می دهند، مبحث مدیریت کیفیت است. امروزه سیستم مدیریت کیفیت یا همان  ISO 9001 از محبوبیت بسیار بالایی نزد سازمان های و شرکت ها برخوردار است بگونه ای که بسیاری از شرکت ها این استاندارد را پیاده سازی کرده و گواهینامه آن را دریافت کرده اند.

البته در درس های آتی، در خصوص سازمان ایزو که مسئولیت اصلی تدوین استانداردهای بین المللی را دارد، مفصل صحبت خواهیم کرد.

زمانی که صحبت از مدیریت می شود به یاد فعالیت های اصلی مدیریت، یعنی برنامه ریزی ، سازماندهی، کنترل و هدایت می اندازد. با در نظر گرفتن این تعریف، مدیریت کیفیت را می توان فعالیت های هماهنگ برای هدایت و کنترل یک سازمان با در نظر گرفتن کیفیت نامید.

استانداردهای سیستم مدیریت کیفیت، قرار است به سازمان ها کمک کند با در نظر گرفتن کیفیت، برنامه ریزی، سازماندهی، کنترل و هدایت سازمان را پیش ببرد.

اگر تا به اینجا مطالب مرتبط با مدیریت کیفیت را مطالعه کرده باشید باید با دید بازتری به کلمه کیفیت نگاه کنید و آنرا فراتر از کیفیت محصول و خدمات بدانید. با این رویکرد، می توان فهمید مدیریت سازمان با مدنظر قرار دادن کیفیت می تواند چه منافعی را برای سازمان داشته باشد.

ارکان مدیریت کیفیت را می توان موارد زیر برشمردمدیریت کیفیت

طرح ریزی کیفیت QP (Quality Plan)

کنترل کیفیت QC (Quality Control)

تضمین کیفیت QA (Quality Assurance)

بهبود کیفیت QI (Quality Improvement)

 

 در این مطلب مقداری در خصوص طرح ریزی کیفیت صحبت می کنیم و در مطالب بعدی در خصوص 3 مورد بعدی بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 


یک پیشنهاد دوستانه:

ایزو 9001


 

تعریف طرحریزی کیفیت چیست؟

 

مطمئنا شما هم موافق هستید که بدون برنامه ریزی هیچ کاری نمی تواند نتیجه خوبی در پیش داشته باشد و برنامه ریزی برای هر فرد و هر سازمانی جهت دستیابی به موفقیت لازم و ضروری است.

این مقوله در مدیریت کیفیت از موارد بسیار مهم و ضروری محسوب می شود  وتا سازمانی برنامه ریزی و طرح ریزی مناسبی برای اجرای یک سیستم مدیریت کیفیت را نداشته باشد نمی تواند پیشرفت و بهبود مطلوبی را انتظار داشته باشد.

لذا می توانیم طرحریزی کیفیت را اینگونه تعریف کنیم:

بخشي از مديريت كيفيت كه بر تعيين اهداف كيفيت و مشخص نمودن فرآيندهی  عمليای  لازم و منابع مرتبط جهت برآورده كردن اهداف تمركز دارد.

 

همانطور که در تعریف بالا مشاهده نمودید، پیش از شروع باید اهداف مشخص شود، فرایندها تعریف شوند و منابع لازم که شامل منابع انسانی، منابع مالی و زیرساخت هاست  مشخص و تعریف شده باشد.

با این سبک برنامه ریزی می توان به نتایج مطلوب مورد نظر دست یافت.

 

ایجاد طرح های کیفیت که مربوط به کنترل و بازرسی محصولات و خدمات هست نیز در زمره طرحریزی کیفیت است که در سازمانهایی که استانداردهای ایزو، بخصوص 9001 را اجرایی می کنند، از الزامات است.

 

پس با توجه به مواردی که گفتیم، طرحریزی کیفیت یکی از مهمترین ارکان مدیریت کیفیت است و از سازمان و افراد می خواهد پیش از شروع هر اقدامی برنامه ریزی مناسب و هدفگذاری مناسب را انجام بدهند چرا که در صورت عهدم برنامه ریزی مناست نمی توان نتایج مطلوب را دریافت کرد.

 طرحریزی کیفیت

آیا شما هم موارد را دیده اید که به خاطر عدم برنامه ریزی مناسب و یا برنامه ریزی نداشتن، دچار مشکل شده باشند؟؟

 

نویسنده

مجتبی شیخ علی

مجتبی شیخ علی

من مجتبی شیخ علی، مربی و مشاور ارتباطات، مذاکره و مدیریت کسب و کار هستم.
زمان زیادی را صرف تولید محتوا می کنم و ایران آکادمی و بلاگ بخش مهمی از زندگی من هستن (-:

نظر دادن

جهت شرکت در دوره  رایگان  7 اصل مدیریت مطلوب کسب و کار لطفا نام و ایمیل خود را وارد نمایید


ایران آکادمی را در شبکه های مجازی دنبال کنید:

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به ایران آکادمی می‌باشد. قوانین این وب سایت، مبتنی بر قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران است. © ۱۳۹۶

Please publish modules in offcanvas position.